BUDUĆNOST KONAČNO POBIJEDILA U GOSTIMA!

Autor Balša Janković

Litkabelis - Budućnost Voli 81:83. Prvi trijumf ,,Plavih'' u gostima u Evrokupu nakon 11. januara.

Izvor: MONDO/Anja Rašović

Od početka sezone u Evrokupu, Budućnost Voli je često u trećoj četvrtini imala padove - protivnik je takve situacije koristio i kažnjavao "plave", koji zbog toga nemaju pobjedu više u ovom takmičenju.

Ali, večeras se u "Kalanpilio areni" u litvanskom Panevežisu situacija okrenula za 180 stepeni - Budućnost je upravo boljom igrom u trećoj četvrtini i generalno u drugom poluvremenu, slomila Litkabelis, slavila 83:81 u 10. kolu Evrokupa i prekinula niz od 10 uzastopnih poraza u gostima u ovom takmičenju. Posljednji trijumf na strani u Evrokupu Budućnost je ostvarila 11. januara kada je savladala Hamburg (87:59).

Američki plejmejker Jogi Ferel je u završnici pogodio dvije ključne trojke i četiri slobodna bacanja.

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri, da bi Budućnost u trećoj četvrtini pronašla nekoliko odličnih rješenja i došla do plus sedam.

Najveću prednost “plavi” su imali u posljednjoj četvrtini nakon poena Vladimira Mihailovića (66:57).

Nisu domaći odustajali, ali je Budućnost na opisan način zahvaljujući Jogiju Ferelu upisala pobjedu.