PLAVI ZAUSTAVLJENI U BEOGRADU! NEDOVIĆ PRELOMIO DERBI

Autor Anja Rašović

Crvena zvezda Meridianbet pobijedila Budućnost u Štark areni i sada oba tima imaju skor 5-1.

Igraći Budućnosti poraženi su od crveno-bijelih 95:86 (21;18, 32;24, 16:21, 26:23) u derbiju 6. kola ABA lige i učinila da više nema neporaženih na Jadranu. Večerašnja dva rivala i branilac titule, Partizan, imaju skor 5-1.

Pred 10.000 gledalaca u Štark areni, Zvezda i Budućnost odigrali su atraktivan derbi, u kojem je domaćin pogodio 13 trojki iz 26 pokušaja i u kojem je Majk Tobi sa 23 poena pokazao da ulazi u formu, a Nemanja Nedović sa 16 da je zdrav posle oporavka od povrede zadnje lože. Uz Miloša Teodosića (10 poena, 6 asistencija), taj tandem je "vukao" crveno-bijele ka jako bitnoj pobjedi, u utakmici u kojoj su ispustili 17 poena razlike sa početka treće četvrtine - i to do kraja iste dionice.

Miloš Teodosić je u 30. minutu trojkom za "plus 6" odbio nalet plavih. Isto je u završnici meča učinio i Nemanja Nedović, pogodivši trojku za 91:84 na minut i 26 sekundi do kraja, posle čega se više nije postavljalo pitanje pobjednika.

Strijelci
BUDUĆNOST: Ilić, Magi 13, Ros 6, Slavković, Makundu 5, Grbović, Džons 17, Jagodić-Kuridža 2, Vilijams 10, Rajt 17, Popović 2, Pol 14

ZVEZDA: Lazarević 1, Teodosić 10, Hanga (samo 4 minuta), Davidovac 9, Mitrović 4, Nejpijer 14, Tobi 23, Bolomboj 4, Ilić, Nedović 16, Gedraitis 7, Dos Santos 7.