Košarka

73:69 BRAVOO! NAŠI MOMCI POBJEDOM NAD GRČKOMA ZAVRŠILI NASTUP NA MUNDOBSKETU!

Autor Mirela Ljumić

Crna Gora je pobjedom 73:69 nad Grčkom završila istorijski nastup na Mundobasketu - prvi put je izborila drugu fazu, obezbijedila je kvalifikacije za Olimpijske igre, a pamtiće se i meč protiv Sjedinjenih Američkih Država.

Izvor: MONDO/Teodora Orlandić

Naši momci su odlično ušli u meč. Meč je otvoren poenima Vučevića,a njegovim poenima smo u jednom trenutku došli do plus deset (15:5), a nakon 10 mintua rezultat je bio 19:14. Za sve vrijeme prve četvrtine naši su u vođstvu!

Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 36:30. Moglo je to da bude ubjedljivije ali je poslednji minut pokvario utiska.Bokoridis se razigrao, dao je koš pod faulom, a potom dao i dodatno, Grčka je prišla na 36:30, sedam sekundi do poluvremena. Nismo iskoristili posljednji napad, ostalo je 36:30. Druga četvrtina je prošla u znaku Dubljevića imao je dva poena i tri asistencij, a u odbrani je bio nezamjenjljiv.

Drugi poluvrijeme je počelo prodorom Ivanovića za 38:30. Poenima Simonovića naša reprezentacija je došla do +11 (43:32), a Ivanović nas je odveo i do +12 (46:34). Treća četvrtina je završena sa +8 (50:42). Vučević je imao šansu da rezultat bude +10 ali je nije iskoristio.

Poslednja četvrtina je počela trojkom Radončića i vratila nas na +11 (53:40), a poenima Dubljevića smo došli +13. Bilo je i +14 (58:44) za našu reprezentaciju bodovima Mihailovića. Onda se Grčka vratila i trojkom Vokapa došla na -4 (62:58). Angažovanjem Vučevića u nastavku, na 1.14 do kraja meča bilo je +8 (66:58). I posle napetog kraja meča pobjeda ostala je naša, a rezultat je na kraju 73:69!

Vučević je bio najefikasniji sa 19 poena. Dino Radončić je imao 12, a Vladimir Mihailović 10 poena.

U crnogorskom timu zbog povrede leđa nije igrao Kendrika Perija.