Košarka

ODLIČA IGRA NAŠIH MOMAKA! NA KRAJU IPAK PORAZ OD AMERIKANACA!

Autor Anja Rašović

Košarkaši Crne Gore odigrali meč za pamćenje - Sjedinjene Američke države porazile naše momke u finišu meča (85:73)

Izvor: MONDO/Filip Filipović

Crnogorski košarkaši su u istorijskoj utakmici poraženi od Sjedinjenih Američkih Država 85:73 na startu druge faze Mundobasketa. Sjajan otpor pružili su izabranici Boška Radovića velikom favoritu, koji je tek u finišu osigurao trijumf.

Crna Gora je odigrala meč za pamćenje, kao rijetko ko namučila NBA zvijezde, ali za epski trijumf nije imala snage.

Svakako i poraz od 85:73 na Mundobasketu, do kojeg je "drim tim" stigao u samom finišu utakmice na neki način je epski.

Poveli su naši momci 11:4 na početku i odmah poslali poruku rivalu da će morati da se oznoje da pobijede.

Uspjela je Crna Gora da vodi na poluvremenu 39:38, a i da tokom drugog parira Amerikancima, koji nisu uspjeli da naprave veću prednost.

Tek u pretposljednjem minutu SAD su došle do plus 10 i tada je utakmica prelomljena.

Najefikasniji u pobjedničkoj selekciji bio je Entoni Edvards sa 17 poena. U crnogorskoj selekciji najbolji je bio Nikola Vučević sa dabl-dabl učinkom - 18 poena i 15 skokova. mDvocifren poenterski učinak imao je i Kendrik Peri sa 14 koševa.

Crna Gora će u nastavku šampionata u neđelju igrati sa Grčkom.