BUDUĆNOST POBIJEDILA BORCA U PRIPREMNOM MEČU!

Autor Mirela Ljumić Izvor CdM

Rezultat je na kraju meča je 81:71.

Izvor: MONDO/Teodora Orlandić

Dobro izdanje košarkaša Budućnosti Voli u prvoj kontrolnoj utakmici pred nastupajuću sezonu – crnogorski prvak je “sredio” rivala iz ABA lige, ekipu Borca, rezultatom 81:71.

Budućnost je furizono otvorila susret i početkom druge četvrtine imala maksimalnih 20 razlike (37:17). Tada su gosti počeli da tope zaostatak, pa je na poluvremenu bilo 47:42 za crnogorskog šampiona.

Gosti su u trećoj četvrtini kompletirali seriju 10:0, koju su počeli u prvom poluvremenu, pa su prišli i na minus tri (47:44). Ipak, ekipa Petra Mijovića je čuvala prednost i na kraju upisala pobjedu.

Najefikasniji je bio Džakori Vilijams sa 21 poenom. Andrija Grbović je ubacio 17, Mekinli Rajt 15, Kameron Rejnolds 12, a Alerik Frimen 11 poena.

Kod Borca je najefikasniji bio Ronaldo Segu sa 19 poena. Crnogorski košarkaš Bojan Tomašević je meč završio sa 10 poena.