89:74!BRAVO MOMCI! REPREZENTACIJA DEKLASIRALA ,,FARAONE"!

Autor Mirela Ljumić

Košarkaška reprezentacija je pobijedila Egipat u meču na kojem je demonstriran kvalitet. Utakmica je završena rezultatom 89:74 Sledeća utakmica koja očekuje reprezentaciju je protiv Litvanije u utorak (29.avgust) sa početkom u 14:30h.

Prve poene za nas je dao Dino Radojičić. Egipat je vodio 7:4 i to je bilo jedina prednost na utakmici, Simonović nas je na početku trojkom doveo do vođstva, zatim sa 13 vezanih poena, došli smo do prednosti 17:7.

Kraj prve četvrtine, Crna Gora je dočekala sa rezultatom 27:17.

Ritam je malo usporio u drugoj četvrtini, pa je reprezentacija Egipta prišla na devet poena kada je selektor tražio pauzu. Posle tajmauta četiri vezana poena Perija su nas vratila na  47:34, a na  poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 51:37.

Počela je treća četvrtina poenima Egipta. Peri postiže trojku za +19 što je maksimalna razlika. Vučević održava prednost, na četiri minuta do kraja dionice pogađa za 64:45. Nikola pogađa i oba slobodna za 68:50 na dva minuta do isteka trećeg perioda igre. Na kraju treće četvrtine je bilo 70:56.

Nemanja Radović je dao prve poene u poslednjem dijelu meča. Trojkom Ivanovića opet se reprezentacija vratila na maksimalnih 19 poena razlike. Zakucavanjem Mahmuda rezultat je smanjen na 81:67, ali to nije bilo dovoljno. U finiš meča reprezentacija je ušla sigurno. Minut i po do kraja meča bilo je 85:71 za Crnu Goru. Meč je završen trojkom Mihailovića.

Vučević je bio najuspješniji sa 16 poena i sedam skokova.

Ivanović je imao 15, Peri 11, a Radončić i Mihailović po 10 poena.