FOTO FINIŠ! KOŠARKAŠI PORAŽENI U ODLIČNOM MEČU! DONČIĆ PRELOMIO!

Autor Mirela Ljumić

Utakmica je bila sa dosta koševa pa je rezultat na kraju 104:100.

Izvor: MONDO/Nikoleta Vukčević

Prva četvrtina je završena 32:22 za Slovence. Da bi se tek u nastavku meča pokazalo da naša reprezentacija ima šta da ponudi.

Na to se nije dugo čekalo jer već za dva minuta je naša reprezentacija bila na pola koša razlike.

Sredinom druge četvrtine Vladimir Mihailović nas je doveo u vođstvo, 38:36.

Mihailović je nastavio da pogađa i u drugom dijelu, a Nikola Vučević dao trojku za plus šest našeg tima u 22. minutu 61:55. Uslijedio je period slabije igre do kraja trećeg perioda i domaći su otišli na 81:73.

U završnici utakmice bilo je vrlo dinamično. Dolazilo se i do rezultata 90:90, pa je Mihailović sa dva bacanja opet nas doveo na prednost 92:91 tri minuta prije kraja.

Trojkama Dončića i Blažiča, a onda odgovorom naših pred kraj je bilo 97:97.

Sve je završeno dramatičnom trojkom Dončića. On je na utakmici upisao 34 poena, 13 skokova i 14 asistencija.

Kod nas, Mihailović je ubacio 26 poena, Radončić dodao 21, 12 Nikola Ivanović, 11 Nikola Vučević uz 14 skokova, 10 je ubacio Petar Popović.