ŠTETA! CRNOGORSKE KOŠARKAŠICE PORAŽENE OD SRBIJE!

Autor Anđela Pešić

Košarkašice Crne Gore nijesu uspjele da izbore plasman u kvalifikacije za Olimpijske igre, pošto su u prvom meču razigravanja na Evropskom prvenstvu poražene od Srbije u Ljubljani 63:58.

Izvor: KSCG

Crna Gora će sjutra u meču za sedmo mjesto igrati protiv Češke.

Naša selekcija je većim dijelom meča bila u podređenom položaju, ali je smogla snage da zaprijeti u posljednjoj četvrtini. Ipak, iskustvo srpskih igračica je došlo do izražaja u finišu , pa su pobjedu odbranile u penal - završnici.

Srbija se na startu druge četvrtine odlijepila na plus 11 (36:25) i trasirala put ka pobjedi.

Do poluvremena je naša selekcija prišla na minus sedam, ali je treća dioica opet pripala Srbiji, koja je uoči posljednjih deset minuta imala plus deset 53:43.

Leković sa četiri poena u nizu, te Kovačević trojkom vratile su, međutim, neizvjesnost 55:50.

Ipak, nismo imali rješenje za Anderson, a kada je Mek u finišu kod rezultata 61:56 promašila oba bacanja, bilo je jasno da od plasmana u olimpijske kvalifikacije nema ništa.

U našoj selekciji istakle su se Nataša Mek i Marija Leković sa po 18 poena.

U poraženom sastavu 23 poena Ivon Anderson, Crvendakić je dodal 11, a Nogić sa 10 poena.