FRANCUSKA PREJAKA, KRAJ SNOVA O MEDALJI

Autor Mirela Ljumić

Crnogorske košarkašice izgubile su u 1/4 finalu od reprezentacije Francuske rezultatom 90:46.

Izvor: KSCG

Favorizovana Francuska je od početka dominirala u svakom segmentu igre, a prednost je rasla iz minuta u minut. Naše djevojke su započele meč sa manjkom agresivnosti u odbrani, te mnogo ishitrenih šuteva u napadu, što je rivalkama omogućilo lakšu kontrolu meča.

U praktično prvom napadu povrijedila se Milica Jovanović, koja je ipak "stegla zube" i vratila se na parket, ali je bilo evidentno da nije ni blizu maksimuma.

O lošoj igri naše reprezentacije najbolje svjedoči činjenica da nismo imali dvocifrenu igračicu.

Bojana Kovačević je postigla 9, Jelena Vučetić 7, a po 6 su ubacile Bigović, Leković, Mujović i Živković.

Naša najbolja igračic na ovom prvenstvu, naturalizovana Crnogorka Nataša Mek, bila je najbolje čuvana od strane Francuskinja, te je imala, za nju preskromnih, 4 poena i 8 skokova.

Ipak, današnji ubjedljiv poraz ne umanjuje ogroman uspjeh koje su ostvarile izabranice Jelene Škerović, pogotovo ako se uzme u obzir činjenica da naša država broji svega 20-ak registrovanih profesionalnih košarkašica!

Naše će priliku za popravni imati u doigravanju od 5. do 8. mjesta, koje je najviše važno zbog potencijalne vize za Olimpijske igre!