ŠTETA! TEŽAK PORAZ BUDUĆNOSTI U BEOGRADU!

Autor Anđela Pešić

Košarkaši Budućnosti Voli igrali su večeras u Beogradu protiv Crvene zvezde prvi meč polufinala plej-ofa Admiralbet ABA lige. Konačan rezultat bio je 93:55 u korist beogradske ekipe.

Izvor: MONDO/ Teodora Orlandić

U ekipi Budućnosti najviše se istakao Erik Grin sa 13 poena, a pratili su ga Atić i O'Brajen sa po 9 poena.

Kod Crvene zvezda najbolje se pokazao Filip Petrušev sa 14 poena, uz Bena Bentila sa 13,kao i Kampaca i Mitrovića sa po 11.

Nakon 20 minuta igre rezultat je bio 51:33 za beogradsku ekipu.

Košarkaši Crvene zvezde imaju prednost tokom cijelog toka meča, Budućnost je uspjela samo jednom da izjednači na 9:9.

Prva četvrtina završila se rezultatom 30:16.

Najveću prednost u prvom poluvremenu Beograđani su imali kada su vodili sa 51:28.

Rezultat na poluvremenu bio je 51:33.

Loša igra plavo-bijelih i na početku treće četvrtine, serijom 13-2 Zvezda povećava prednost na 64:35.

Ni u nastavku treće četvrtine Budućnost nije uspjela da dođe do svoje igre, zaostatak je rastao i do minus 32, kada je rezultat bio 73:41 u korist ekipe koju predvodi sa klupe Duško Ivanović.

Na kraju treće četvrtine Podgoričani su uspjeli da smanje na 73:43.

Četvrta dionica nastavila se kao i cijeli tok meča, Crvena zvezda je nastavila da povećava prednost koja je dostigla čak 34 razlike, rezultat iznosi 79:45.

Nakon novog najvećeg zaostatka od minus 38, košarkaši Budućnosti uspjeli su da povežu nekoliko dobrih napada i naprave seriju od 7:0, smanjivši zaostatak na 83:52.

Do kraja utakmice Budućnost je opet imala pad u igri, razlika je rasla i na minus 40, da bi posljednji koš postigla podgorička ekipa i postavila konačnih 93:55.

Revanš je na programu 23. maja u Podgorici. Budućnost je u četvrtfinalu eliminisala Megu, dok je Crvena zvezda bila bolja od Zadra.