MORNAR NEMOĆAN PROTIV ZVEZDE U BARU

Autor Mirela Ljumić

Košarkaši Mornara Barsko zlato nisu uspjeli da naprave senzaciju u zaostalom meču 23. kola ABA lige. Oni su poraženi od Zvezde rezultatom 65:87.

Već od starta se vidjela ogromna razlika u kvalitetu današnjih rivala, pa su gosti nakon prve četvrtine imali, vidjelo se nedostižnih, "+16"(23:7).

Maksimalna prednost Zvezde viđena je u drugoj dionici, kada je tim Duška Ivanovića imao čak 27 poena prednosti.

Uslijedilo je sjajnih 15-ak minuta za Mornar, za vrijeme kojih je naš tim, na krilima Gregora Glasa prišao i na 6 poena prednosti.

Ipak, snage i mirnoće za više nije bilo, pa su "crveno-bijeli" furioznom serijom 17:1 zatvorili meč.

Pored pomenutog Glasa (20 poena) u redovima poraženih zapažen je bio i Petar Vujačić sa 14 poena.

Kod Zvezde je prednjačio Nemanja Nedović sa 20, a pratili su ga bivši igrači Budućnosti - Ivanović (10) i Mitrović (13).

Zvezda je ovom pobjedom i dalje ostala u igri za prvo mjesto, ali za tako nešto će joj trebati sjutrašnja pobjeda Budućnosti nad Partizanom, i njen trijumf u ponedeljak u Ljubljani.

Mornaru je ostao meč sa Igokeom, koji za Barane nema rezultatski značaj.