ZVEZDA SAVLADALA BASKONIJU U PIONIRU

Autor Mirela Ljumić

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su Baskoniju u 30. kolu Evrolige rezultatom 74:63.

Loš start prve, zatim i druge četvrtine... Crvena zvezda je uspjela u oba slučaja da se vrati, a drugi put je to uradila u velikom stilu - serijom 14:0.

Fakundo Kampaco koji je promašio svih pet šuteva u prvom poluvremenu, igrao je ključnu ulogu u odbrani, a Baskonija je imala period duži od sedam minuta bez poena, pa je domaćin uspeo sa vođstvom da ode na pauzu.

Navijači su dobili razlog za brigu pošto se Luka Vildoza uhvatio za zadnju ložu, nakon čega je napustio igru u drugoj četvrtini i odmah otišao u svlačionicu.

Možda ce vas zanimati

A, gdje su stali u drugoj nastavili su u trećoj dionici domaći košarkaši.

Kampaco je nastavio sa nevjerovatnom utakmicom, a njegov fenomenalan doprinos nije mogao da se vidi pogledom na statistiku.

Duže od tri minuta Baskonija u drugom poluvremenu nije bila bez poena. Čini se da je Zvezda propustila priliku da ranije ode na dvocifrenu prednost, ali uspjela je u tome u četvrtoj četvrtini.

Međutim, došlo je do blagog pada, pa je Ivanović reagovao tajm-autom na pet minuta i 30 sekundi do kraja utakmice pri rezultatu 62:55 za "crveno-bijele".

Domaći su ipak, zahvaljujući pravim solucijama u napadu, uspjeli da mirno privedu utakmicu kraju.

Ova pobjeda ekipe Duška Ivanovića ide na ruku i Partizanu, koji na Baskoniju gleda kao na rivala u borbi za "top 8".