VELIKA POBJEDA PARTIZANA U ISTANBULU I ZNAČAJAN KORAK KA "TOP 8"

Autor Mirela Ljumić

Izabranici Željka Obradovića savladali su Efes na gostujućem terenu, u direktnom duelu za plasman u "top 8" Evrolige. Krajnji rezultat bio je 84:97, iako je Partizan u prvoj četvrtini imao deficit od čak 17 razlike.

Gosti su odmah fenomenalno odgovorili, pa su već na poluvremenu imali 2 poena prednosti.

U trećoj četvrtini viđen je egal, ali u poslednjem kvartalu na parketu je postojao samo jedan tim.

Možda ce vas zanimati

Kod Beograđana je Panter bio najefikasniji sa 19, Lesor je dao 17, a po 16 su ubacili Ledej i Naneli.

U redovima domaćih najbolji su Klajburn sa 22, Brajant sa 16, te Micić sa 15 poena.

"Crno-bijeli"su sada na učinku 16-13 i ostaju na šestom mjestu, dok se dvostruki uzastopni evroligaški šampion ovim porazom praktično i oprostio od željenog doigravanja.