Košarka

MORNAR DOBIO KLJUČNI MEČ ZA OPSTANAK, ŽIVANOVIĆ HEROJ!

Autor Anđela Pešić

Barani savladali Borac u „Topolici” 104:99, a mladi plejmejker za 11 minuta i osam sekundi ubacio 16 poena, od kojih čak 11 u ključnoj seriji 13:0 za 104:94.

Izvor: MONDO/Lidija Roganović

Gotovo cijele sezone je igrao malo, čak i kada se povrijedio Vladimir Mihailović i otišao Deron Rasel, ali kada je bilo najvažnije, Balša Živanović je izrastao u heroja Mornara - u ključnom obračunu za opstanak, Barani su savladali Borac u „Topolici” 104:99, a mladi plejmejker je za 11 minuta i osam sekundi ubacio 16 poena, od kojih čak 11 u ključnoj seriji 13:0 za 104:94.

Utakmicu na kojoj se odbrane praktično nisu igrale 35 minuta je, osim šuterske „klinike” 21-godišnjeg Baranina, obilježila upravo igra u defanzivi domaćih kada se rješavalo pitanje pobjednika.

Čačani su pet minuta i 39 sekundi prije kraja poveli 94:91 jednim od dva slobodna bacanja Hantera Hejla, ali nisu dali nijedan koš do 21 sekundu prije posljednje sirene, kada je Uroš Čarapić ubacio trojku za 104:97.

Tada je sve već bilo riješeno, jer je Živanvić sa tri trojke i polaganjem ne samo obezbijedio pobjedu, već i željenih plus četiri, pa Mornar sada ima dvije pobjede i bolji međusobni skor od pretposljednjih Čačana.