ZVEZDINA NOĆNA MORA OPET ŠOKIRALA PIONIR! Crveno-beli doživeli TEŽAK poraz od Albe, kao i svaki put!

Autor Mia Radulović Izvor mondo.rs

Nemački tim razbio crveno-bele u Pioniru.

Crvena zvezda je glatko izgubila od Albe, 72:87 (25:15, 19:24, 17:21, 11:27) i doživela udarac u borbi za plasman u Top 8, koja joj se sve više svodi na teoriju. Iako je tim Duška Ivanovića energično krenuo u meč, primorao gosta na 12 izgubljenih lopti do poluvremena, gosti su do poluvremena stabilizovali igru, a onda su potpuno razbili srpskog predstavnika i do kraja ispustili samo četiri poseda. Crvena zvezda je katastrofalno šutirala trojke - 5/28 za tri poena, Luka Vildoza (1/6) i Nemanja Nedović (1/9) nisu uspeli da uđu u ritam, a kad god je bilo teško tražili su upravo šut sa distance. On nije dolazio, kao što nije krasio ni Albu, ali je ona igrom u tranziciji i strpljivim napadima kažnjavala sve greške domaćina. Iskusni kombo-bek Maodo Lok ubacio je 24 poena za Albu, trojkama u poslednjoj četvrtini "prelomio" utakmicu i ubio nadu Zvezde da će moći da ostane ravnopravna svom dugogodišnjem "dželatu", naviknutom na pobede u hali "Pionir".

Alba je trenutno na skoru 7-18, a mesto na kojem tradicionalno pobeđuje probaće da iskoristi kao odskočnu dasku za bolje rezultate u narednom periodu. Sa druge strane, Zvezda je na učinku 11-14 i sa sve manjim šansama da se domogne plej-ofa ove sezone. Sledeći meč odigraće narednog četvrtka u Minhenu protiv Bajerna. Pročitajte tok meča klikom na "Razvoj događaja".

ZVEZDA: Vildoza 10 (1/6 za tri, 6 izg), Lazarević 4, Mitrović 8, Lazić, Martin, Dobrić 7 (1/7 za tri), Ivanović 9, Nedović 11 (1/9 za tri), Marković 2, Kuzmić 2, Petrušev 14, Bentil 5.
ALBA: Lo 24 (3/4 za tri), Proćida 11, Smit 8 (0/6 za tri), Vecel 9 (6 sk), Matisek 3, Šnajder, Olinde 13 (7 sk), Kumađe, Timan 9, Sikma 2, Lamers 8, Blat.