BOJAN DUBLJEVIĆ RAZBIO PARTIZAN!

Autor Mirela Ljumić

Naš centar imao je još jednu sjajnu evroligašku partiju, a žrtva je večeras bio beogradski Partizan, koji se ovim porazom znatno odaljio od "top8" zone. Konačan rezultat meča bio je 89:81.

Izvor: MONDO

U Fonteti se između Valensije i Partizana odigrao meč 20. runde Evrolige, koji je bio od velikog značaja za obje ekipe kada je u pitanju trka za ulazak u "plej-of".

Gosti iz Beograda su na početku imali minimalnu prednost (8:7), i to je bilo njihovo poslednje vođstvo večeras.

Valesnija je u drugoj četvrtini imala i rekordnih 16 poena prednosti, ali je Dante Egzum u drugom poluvremenu vratio "crno-bijele" u igru.

Ipak, domaći su uspješno odolijevali naletima ekipe Željka Obradovića, i predvođeni fenomenalnim Crnogorcem (20 poena i 6 skokova) uspjeli su da bez većih problema privedu utakmicu kraju.

Valensija je ovom pobjedom pretekla Partizan, i sada ima po 10 pobjeda i poraza, dok je Partizan na 12. mjestu sa skorom 9-11.