EVROLIGA: NOVA POBJEDA PARTIZANA, DUBLJEVIĆ NE MOŽE SAM

Autor Mia Radulović

Košarkaši Partizana zabilježili su novi trijumf u Evroligi, dok je Valensija našeg Bojana Dubljevića izgubila na gostovanju u Milanu.

Beograđani su u punoj "Areni" vodili svih 40 minuta, nerijatko mali i dvocirenu prednost, a na kraju su uz manje probleme priveli meč kraju i postavili končnih 83:77. Trenutno su na skoru 7-9, i nalaze se na 12. poziciji.

Za novu pobjedu čete Željka Obradovića najzaslužniji su Dante Egzum sa 19, te Matijas Lesor sa 16 poena i 11 skokova.

Armani je na svom parketu savladao Valensiju (90:79), a prva figura meča je ponovo bio naš kapiten, koji je upisao 26 poena (25 za 18 minuta igre!).

U španskom derbiju domaći teren odbranila je Baskonija, savladavši Madriđane na krilima Haurda, rezultatom 92:86.

Za još jednu pobjedu domaćina pobrinuo se Makabi, koji je nevjerovatnom serijom (18:2) u poslednjem kvartalu preokrenuo Efes, i učvrstio svoje mjesto u plej-of zoni.