SREĆNO!

NAŠI KOŠARKAŠI SJUTRA PROTIV TURSKE STARTUJU NA EVROPSKOM PRVENSTVU!

Autor Mirela Ljumić Izvor MINA

Košarkaška reprezentacija Crne Gore utakmicom protiv Turske zvanično će sjutra početi četvrti nastup na seniorskom prvenstvu Evrope.

Izvor: MONDO/Teodora Orlandić

Debitovala je 2011. godine u Litvaniji i završila na 21. mjestu.

Crnogorski košarkaši dvije godine kasnije u Sloveniji osvojili su 17, dok su šampionat 2017. u Turskoj, Rumuniji, Finskoj i Izraelu okončali na 13. mjestu.

Crna Gora je u pripremnom periodu odigrala četiri meča - savladala je Holandiju i Sjevernu Makedoniju, a izgubila od Srbije i Slovenije.

Na startu drugog kruga kvalifikacija za Mundobasket nadigrala je Bosnu i Hercegovinu i izgubila od Litvanije.

Tursku na Eurobasketu predvode NBA zvijezde - Alperen Šengun, Furkan Korkmaz i Džedi Osman.

U ekipi su i igrači iz Evrolige poput Meliha Mahmutoglua, Sertača Šanlija, te Amerikanca Šejna Larkina, a sa klupe predvodi ih Ergin Ataman, koji je sa Efesom dva puta uzastopno osvojio Evroligu.

Duel A grupe u Tbilisiju počeće u 16 sati i 15 minta.

U toj grupi, u 13 sati i 30 minuta, sastaće se Španija i Bugarska, dok je za 19 sati zakazan duel Belgije i Gruzije.