KADETI ĆE SE BORITI ZA 9. MJESTO NA EP, SAVLADALI POLJAKE!

Autor Anđela Pešić Izvor CdM

Crnogorska kadetska košarkaška reprezentacija je ostvarila drugu pobjedu zaredom na Evropskom prvenstvu u Skoplju.

Izabranici Rajka Krivokapića pobijedili su ubjedljivo Poljsku 87:69, pa će danas od 16 sati igrati za deveto mjesto.

U drugom poluvremenu naši momci su osigurali trijumf, a posebno su impresivni bili u posljednjoj četvrtini.

Poljska je bolje otvorila meč i vodila poslije deset minuta 19:16.

Crna Gora je odlična odgovorila, preokrenula u drugom periodu i otišla na poluvrijeme sa tri poena viška.

Bila je to samo najava sjajnog izdanja u nastavku.

Poslije 30 minuta bilo je devet poena prednosti i onda rapsodija u posljednjem periodu koji su dobili 26:17 i ostvarili ubjedljivu pobjedu.

Andrija Jošović je bio najefikasniji sa 20 poena, 17 uz osam asistencija imao je David Mirković, dok je Marko Radunović upisao 12 koševa i 11 uhvaćenih lopti.

Dvocifren je bio još i Nikola Jevrić sa deset poena iz četiri šuta.

Rival u meču za deveto mjesto biće Letonija.