CRNA GORA PORAŽENA U CELJU!

Autor Anđela Pešić Izvor MINA

Naši košarkaši izgubili u duelu sa domaćinom.

Izvor: MONDO/Teodora Orlandić

Pobjeda nad Holandijom, pa poraz od Slovenije - to je učinak crnogorskih košarkaša na pripremnom turniru u Celju.

Tim Boška Radovića je od domaćina poražen rezultatom 70:52 u duelu u kojem je bio u pravom ritmu samo u jednom dijelu druge i trećoj četvrtini.

Slovenija je dominirala u prvih 20 minuta, nakon prve četvrtine je vodila 23:6, a na odmor pošla sa plus 11 - 41:30.

"Crveni" su treću dionicu otvorili serijom 9:0, a onda i preokrenuli na 44:43 trojkom Nemanje Radovića minut i 39 sekundi prije kraja tog dijela igre.

Slovenci su pred posljednjih 10 minuta imali prednost 47:44, a potom lako stvorili dvocifrenu prednost koju su znali kako da uvećaju do konačnih plus 18.

Radović je bio najefikasniji u našem timu sa 16 poena, Džona Radebau je upisao 14, sedam Igor Drobnjak, šest Petar Popović...

U slovenačkoj ekipi se nije upisao samo Luka Rupnik, listu je predvodio Jurij Macura sa devet.