Uživo

MICOV JE HEROJ BUDUĆNOSTI! "PLAVI" IZBORILI MAJSTORICU U POLUFINALU!

Košarkaši Budućnost Volija ponovo idu u Beograd

Izvor: MONDO/Kristina Radović

Kakav meč, završnica za infarkt i poeni Vladimir Micova zbog kojih je doveden u Podgoricu. Košarkaši Budućnosti savladali su Partizan 72:71 u drugom meču polufinala Admiralbet ABA lige i izborili majstoricu koja se igra u Beogradu.

Odigrali su izabranici Aleksandra Džikića neuporedivo bolji meč nego prvi u Beogradu, a to je dalo rezultata.

Vodila je Budućnost od samog starta, pokrenuo je sve Zoran Nikolić, kasnije su mu se priključili Petar Popović, Džastin Kobs i Kendrik Peri, odlične role imali su Marko Jagodić Kuridža i Filip Barović.

Ali, na kraju nije moglo bez drame. Zek Ledej sam je vukao Partizan do preokreta u samom finišu. Dalas Mur je pogodio za drugo vođstvo na meču - 69:71, ali je onda u heroja izrastao Vladimir Micov. Kružila je lopta, iako je imao otvoren put do koša za produžetke Peri je izbacio loptu u čošak, a iskusni Micov izazvao je erupciju na tribinama "Morače".

Budućnost je oživjela, prvi put savladala je Partizan ove sezone u regionalnom takmičenju i izborila majstoricu u polufinalnoj seriji ABA lige.

Popović i Peri su postigli po 15 poena, Džastin Kobs je upisao 13.

Ledej je za Partizan postigao 28, uz osam skokova, a najopasniji strijelac Kevin Panter ostao na nuli.

Autor Alen Kasmić
22:41

SLAVLJE U "MORAČI"

22:36

ŠTA SE OVO DEŠAVA

Mur je pogodio za 69:71, ali onda Micov trojku za erupciju u "Morači". Nepune četiri sekunde do kraja.

22:33

POPOVIĆ BACANJA

Koristi Popović oba slobodna bacanja - 69:69. Do kraja 42 sekunde.

22:32

PREOKRET PARTIZANA

Prvo vođstvo Partizana, naravno Ledej - 67:69.

22:31

LEDEJ SE "ZAPALIO"

Zek Ledej sam vuče Partizan. Popović je pogodio za 67:64, pa Ledej pogđa trojku za 67:67. Njegov 26 poen.

22:29

ZAGORAC TROJKA

Trojka Zagorca, pa faul u napadu Jagodić Kuridže - 65:62. Drama u "Morači", 2 i po minuta do kraja.

22:29

PERI

Prišao je Partizan na -2 nakon poena Ledeja, ali je Peri uzvratio nevjerovatnom trojkom. Nakon toga jedno bacanje Jagodić Kuridže - 65:59.

22:22

POPOVIĆ ZA +7

Sjajna energija Popovića još jednom - 61:54. Na drugoj strani Madar koristi jedno bacanje - 61:55.

22:18

PREDUG NAPAD BUDUĆNOSTI

Veoma dug napad Budućnosti, četiri faula je napravio Partizan, Smailagić dva brza na Popoviću. Nije to Budućnost iskoristil, ali jeste u narednom napadu - Zoran Nikolić dva bacanja za 59:52.

22:10

TEŠKA TROJKA AVRAMOVIĆA

Kakvu trojku pogađa Avramović - 53:49. Ali, uz zvuk sirene ponovo sa polu distance pogađa za 55:49. Kraj treće četvrtine.

22:09

PARTIZAN NA -5

Jedno bacanja Lesora za 51:46, posljednji minut treće četvrtine. Uzvraća Kobs na drugoj strani.

22:06

PROBLEMI SA FAULOVIMA

Centri Budućnosti imaju probleme sa faulovima. Nakon Nikolića i Barović je zaradio četvrtu ličnu, mora Džikić da kombinuje sa Jagodić Kuridžom na "petici". Pogađa Smailagić trojku za 51:45.

22:00

POENI NA OBJE STRANE

Micov i Peri - 49:36. Na drugoj strani trojka Avramovića.

21:56

PERI SA PENALA

Dva bacanja od tri koristi Kendrik Peri - 43:31.

21:54

TROJKA MICOVA

Pogađa Micov trojku uz zvuk sirene - 41:31.

21:53

MADAR

Dobro otvaranje Partizana na krilima Madara. Pogodio je flouterom, pa ukradena lopta. U narednom napadu četvrti faul Zorana Nikolića. Nevjerovatno.

21:51

POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME

Krenuo je drugi dio drugog meča polufinalne serije plej-ofa ABA lige.

21:38

STATISTIKA

Statistiku nakon prvih 20 minuta pogledajte OVDJE.

21:37

KAKAV FINIŠ!

Petar Popović za ludnicu. Pogodio je trojku iz ćoška, a onda ukrao loptu za dvocifrenu prednost na poluvremenu - 38:27.

21:36

PARTIZAN OČAJNO ŠUTIRA BACANJA

Veoma loše šutira Partizan slobodna bacanja večeras, ali Budućnost to ne koristi do kraja.

21:29

KOBS ZA +8

Precizan je Kobs sa linije penala večeras - 31:23. Na drugoj strani Zoran Nikolić pravi treći faul, a Koprivica promašuje oba bacanja.

21:25

NE ULAZE TROJKE

Dvije promašene trojke u nizu Budućnosti, prije toga faul u napadu Silija, Madar sa distance - 27:21.

21:21

ODLIČNA ODBRANA

Odbranu kao u transu Budućnosti. Požrtvovano, borbeno, sa odličnim udvajanjima.

21:16

NOVA NAJVEĆA PREDNOST

Kobs pogađa oba slobodna bacanja - 26:17. Sedam njegovih poena.

21:14

4:0

Danilo Nikolić zakucavanje, Edin Atić polaganje - 4:0 na startu druge četvrtine (24:17).

21:10

KRAJ PRVE ČETVRTINE

Kraj prve četvrtine - 20:17. U dva navrata imala je Budućnost +7, ali bolja igra u završnici Partizana koji je prišao na krilima Zeka Ledeja i Matijasa Lesora.

21:07

TROJKA LEDEJA

Dobra odbrana Budućnosti, šut Ledeja na isteku napada i preko ruke - i pogodak za tri, 18:14.

21:05

PONOVO PLUS 7

Peri sa dva bacanja donosi 18:11. Manje od dva minuta do kraja.

20:59

DOBRA IGRA POD KOŠEM

Dobro skaču "plavi" večeras. Jagodić Kuridža iz ofanzivnog skoka za 16:9.

20:55

KOBS

Trojka Kobsa za 12:6, najveća prednost nakon pet minuta igre.

20:50

DOBAR POČETAK

Dobar početak Budućnosti na krilima Zorana Nikolića - 7:2.

20:48

POČELO JE

Počeo je meč u "Morači", a otvorio ga je Kendrik Peri trojkom 3:0.

20:45

SVE JE SPREMNO

Sve je spremno za početak meča u Podgorici.

20:28

"MORAČA" SE PUNI

Dvorana "Morača" polako puni.

20:15

IZJAVA OBRADOVIĆA

Partizan u Podgorici želi da riješi seriju, a izjavu Željka Obradovića možete pronaći OVDJE.

20:15

IZJAVA DŽIKIĆA

Najavu iz tabora Budućnosti uoči večerašnjeg duela pročitajte OVDJE.

20:04

DOBRODOŠLI

Dobro veče, dobrodošli u MONDO live blog. Večeras pratimo drugi meč polufinala plej-ofa regionalnog takmičenja u kojem će Budućnost dočekati Partizan. "Plavi" nemaju prava na grešku, jer poraz donosi kraj sezone u ABA ligi.