Uživo

HRABAR OTPOR RANJENE BUDUĆNOSTI, ZVEZDA SLAVILA U "MORAČI"

Odličan meč, uporno vraćanje u duel, ali na kraju poraz...

Izvor: MONDO

Sa svega devet igrača u rosteru i rovitim Petrom Popovićem koji je stisnuo zube i imao fantastične role Budućnost Voli nije mogla da sruši Crvenu zvezdu u derbiju odloženog meča 15. runde Admiralbet ABA lige - 76:80.

Derbi u krcatoj "Morači" obilježio je povratak Nikole Ivanovića koji je dočekan zvižducima i uvredljivim transparentom. Bila je hrabra Budućnost večeras, iako ranjena nije dozvoljavala rivalu da se opusti nijednog trenutka. Vraćali su se iz dvocifrenog minusa tokom prve četvrtine, pa i nakon -10 na poluvremenu, poveli, ali je Zvezda uvijek imala spreman odgovor.

Naročito su bili dobri periodi u trećoj i finišu četvrte četvrtine kada je Budućnost stizala do vođstva i izjednačenja, ali brzanje u napadu dovodilo je do grešaka koje su "crveno-bijeli" surovo kažnjavali.

Na kraju poraz u rezultatski nebitnom meču. Zvezda će u plej-of sa prve, a Budućnost sa treće pozicije.

Najefikasniji u redovima crnogorskog šampiona bio je Di Džej Sili sa 18 poena, dok se na drugoj strani istakao Nikola Kalinić sa istim učinkom.

Kompletnu statistiku pogledajte OVDJE.

Autor Alen Kasmić
Ukoliko želite da vidite dodatni sadržaj posjetite Mondo Pređi na sajt
22:48

KRAJ MEČA

Pogodio je Nikola Kalinić oba bacanja za 76:80.

22:45

DESET SEKUNDI DO KRAJA

Promašio je Sili trojku, pa nakon velike borbe na parketu Volters pogađa iz kontre - 75:78. Imaće Sili dva bacanja na deset sekundi prije kraja. Promašio je prvo, pa pogodio drugo. Tajm-aut Zvezda - 76:78.

VOLTERS VEZAO PET POENA

Pet vezanih poena Voltersa. Trojka nakon faula u napadu Jagodić Kuridže, pa polaganje nakon greške u napadu - 71:76.

22:39

IZJEDNAČENJE

Kakva reakcija Popovića u odbrani, bacio se za loptu, a Tarolis pogodio iz kontre - 71:71.

22:37

TROJKA POPOVIĆA

Ponovo se vraća Budućnost. Na 3:43 do kraja Popović pogađa trojku (69:71) i "tjera" Radonjića da zatraži tajm-aut.

22:34

JOŠ PET MINUTA

Prodor Popovića, 66:67. Holins je uzvratio 66:69. Ispala je odbrana "plavih", laki poeni za Holinsa, 66:71, pet minuta do kraja.

22:28

REĐAJU SE TROJKE

Ređaju se trojke na obje strane. Kalinić, Sili, pa Davidovac - 64:67.

22:23

KRAJ TREĆE ČETVRTINE - 59:59

Sjajan povratak Budućnosti nakon -10 na poluvremenu. Smjenjivale su se ekipe u ovom periodu, a uoči odlučujućih deset minuta imamo egal.

22:22

Jagodić Kuridža je raspoložen - 59:59.

22:19

TROJKA SILIJA

Na nešto više od minut do kraja trećeg perioda 57:59. Trojku je pogodio Sili.

22:14

REĐAJU SE GREŠKE BUDUĆNOST

Serija Zvezde je 8:0, a greške Budućnost u napadu se ređaju. Izgubljene lopte, pa koraci Jagodić Kuridže. Tajm-aut Džikića.

22:11

PRVI POENI IVANOVIĆA

Mitrović, pa Ivanović sa penala vraćaju prednost gostima - 51:53. Brzo nakon toga ponovo Mitrovića - 51:55.

22:09

VOĐSTVO

Sili za tri - 51:49. Igra Budućnost kao u transu u ovim trenucima - 10:0 serija, 15:3 u trećoj četvrtini do sada.

22:08

NASTAVLJA SE SERIJA

Nastavlja se serija domaćina, sada pogađa Popović - 48:49.

22:06

46:49

Tarolis nakon ofanzivnog skoka - 46:49. Potpuno se vratila Budućnost, podrška sa tribina sve glasnija.

22:04

BUDUĆNOST JE U IGRI

Ponovo je Budućnost u igri. Trojka Jagodić Kuridže - 44:49.

21:59

POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME

Krenuo je drugi dio u "Morači".

21:50

STATISTIKA

Pogledajte statistiku nakon prvih 20 minuta.

21:45

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Završen je prvi dio derbija u "Morači" - 36:46. Vraćala se Budućnost uporno u meč, na krilima Drobnjaka, pa Danila Nikolića, ali je Zvezda uvijek imala spreman odgovor - šutem za tri poena. Osam trojki imaju "crveno-bijeli" u prvih 20 minuta, dok se Budućnost i dalje muči sa šutem za dva.

21:42

DVIJE TROJKE NA DRUGOJ STRANI

Nova dvocifrena prednost za goste. Vajt i Dobrić pogađaju trojke za 34:46.

21:41

VRAĆA SE BUDUĆNOST

Pogađa i Jagodić Kuridža - 34:40.

21:39

DANILO CIJEPA MREŽICU

Daleka trojka Danila Nikolića, njegov osmi poen, najefikasniji je u redovima Budućnosti. Na 2:23 do kraja prvog dijela 32:40 za goste.

21:35

ODRŽAVAJU GOSTI PREDNOST

Imala je Zvezda u jednom momentu +13, ali je Jagodić Kuridža sa penala smanjio.

21:31

KALINIĆ VUČE ZVEZDU

Novi najveći minus Budućnosti. Kalinić svojim 13. poenom donosio 36:25.

21:29

VAJT, PA TROJKA KALINIĆA

Odvaja se Zvezda, sada ima +8. Vajt uz dodatno slobodno bacanje, pa Kalinić trojka - 23:31.

21:24

SJAJNI DROBNJAK

Četiri vezana poena Drobnjaka. Pogodio je dva slobodna bacanja, pa ukrao loptu Ivanoviću - 20:24. Eksplodirala je "Morača".

21:23

IVANOVIĆ NA PARKETU

Prvi put na parketu je i Nikola Ivanović.

21:21

PRVA DVOCIFRENA RAZLIKA

Dobrić na otvaranju druge četvrtine pogađa trojku za 12:22, ali uzvraća Jagodić Kuridža - 14:22.

21:17

KRAJ PRVE ČETVRTINE

Nakon prvih deset minuta - 12:19. Dobar početak Budućnosti, pa niz od pet minuta bez koša i 12:0 serija Zvezde. Međutim, domaćin je uspio da se konsoliduje u finišu.

21:18

ZAKUCAVANJE NIKOLIĆA

Prvi poeni Budućnosti za dva - dobra kombinacija Popovića i Zorana Nikolića koji je zakucao - 12:19.

21:14

Prekinuta serija, treća trojka, Sili je bio precizan - 10:16. Budućnost je pet minuta bila bez koša.

21:13

MUKE U NAPADU

Problemi za Budućnost u oba pravca. Kalinić je produžio seriju, 7:16.

21:10

SERIJA ZVEZDE

Serija Zvezde 10:0 - 7:14. Budućnost nakon skoro sedam minute igre nema koša za dva poena. Ubacili su dvije trojke i jedno slobodno bacanje.

21:10

TRANSPARENT ZA IVANOVIĆA I RADONJIĆA

Navijači Budućnost još uvijek nisu oprostili Nikoli Ivanoviću prelazak u Crvenu zvezdu. Na prethodnim mečevima bilo je uvreda i za Dejana Radonjića, a večeras je na tribini okačen i transparent.

21:05

DVIJE TROJKE

Druga trojka. Nakon Danila Nikolića, pogodio je Tarolis - 7:4.

21:04

KOŠ ZA KOŠ

Dobar početak na obje strane - 4:4.

21:00

POČEO JE MEČ

Krenuo je meč u "Morači". Srećno "plavi".

20:47

BUDUĆNOST SA DEVETORICOM U ROSTERU

"Plavi" će biti žestoko oslabljeni na večerašnjem meču. Osim Šehovića i Perija (nije imao pravo nastupa u prvom dijelu sezone) Aleksandar Džikić večeras neće moći da računa na Edina Atića i Vladimira Micova. Da podsjetimo, Vili Rid je teškom povredom završio avanturu u dresu crnogorskog šampiona.

20:44

ZVIŽDUCI ZA ZVEZDU I IVANOVIĆA

Pogledajte kako je izgledao izlazak igrača Crvene zvezde koji su dočekani zvižducima. Među njima je i Nikola Ivanović.

20:25

JAGODIĆ KURIDŽA: NAJBOLJE U SEZONI

MONDO je uoči duela razgovarao sa Markom Jagodićem Kuridžom. U videu ispod pogledajte šta je krilni centar rekao pred meč protiv bivšeg kluba.

Marko Jagodić Kuridža
Izvor: YouTube/MONDO Crna Gora

20:24

DOBRO VEČE

Dobrodošli u MONDO live blog. Ispred nas je veliki regionalni derbi - Budućnost u krcatoj "Morači" dočekuje Crvenu zvezdu u meču koji nema nikakvi rezultatski značaj.