MORNAR PLESAO PO IVICI AMBISA, ALI JE SAVLADAO ZADAR

Autor Alen Kasmić

Nova pobjeda Barana u Admiralbet ABA ligi

Izvor: MONDO/Lidija Roganović

Košarkaši Mornar Barskog zlata upisali su tešku pobjedu protiv Zadra u 24. rundi Admiralbet ABA lige - 86:84.

Mornar je u četvrtoj četvrtini imao 17 poena prednosti (78:61), ali je Zadar uspio da se vrati, na 20 sekundi do kraja priđe na poen zaostatka (82:81), potom je Karter, sekundu prije kraja, pogodio za 85:84, ali do preokreta nije došlo.

Još jedan sjajan meč odigrao je Vladimir Mihailović koji je u prvom poluvremenu napadački vukao "mornare". Na kraju, meč je završio sa 29 poena, devet asistencija i pet skokova.

Vodio je Mornar tokom cijelog meča, na poluvremenu je imao +14 (52:38), u nastavku je ona rasla. Kada je Aleksandar Lazić pogodio trojku za 78:61 činilo se da je sve gotovo. Međutim, borbeni Zadrani su uspjeli da se vrate, ali je "ponos Bara" uspio da odbrani "Topolicu".

Osim Mihailovića, dvocifreni u redovima Mornara bili su Lazić sa 13, Marko Jeremić i Tejlor Smit sa 12, te Strahinja Mićović sa 11 koševa.

Kompletnu statistiku sa večerašnjeg meča pogledajte OVDJE.