Košarka

BRAVO! BUDUĆNOST PREKINULA CRNI NIZ I SLAVILA U MORAČI!

Autor Jovana Raičević

Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su večeras u Podgorici grčki Promiteas 90:77, utakmici 15. kola Eurokupa.

Izvor: MONDO/Mia Radulović

Podgorički tim, koji je dobio i prvi međusobni duel (89:60), opravdao je ulogu favorita, ali je do pobjede došao teže od očekivanog.

Budućnost je u trećoj četvrtini, nakon što je skromnom rivalu dozvolila da izjednači (50:50), stekla prednost od 12 poena (67:55) i ostatak meča lišila rezultatske neizvjesnosti.

Domaćin je bolje počeo meč, vodio je 24:14, dok je početkom druge četvrtine dva puta razlika iznosila 11 (30:19 i 32:21), a nakon serije Džastina Kobsa i 12 razlike (46:34).

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Petar Popović sa 15, Vladimir Micov je ubacio 12, a po poen manje Vili Rid i Denis Džerom Sili.

Ovacije je izazvao koš Danila Nikolića u posljednjem minutu, prvi od povrtka na teren.