"ZMAJČEKI" OSVOJILI "TOPOLICU": MORNAR BEZ ŠANSI PROTIV FAVORITA, ZATVORENA VRATA PLEJ-OFA

Autor Alen Kasmić

Trudio se Mornar Barsko zlato, ali je razlika u kvalitetu ipak na strani "zmajčeka".

Izvor: MONDO/Lidija Roganović

Barani su u 21. rundi Admiralbet ABA lige doživjeli poraz od Cedevita Olimpije (101:79) i tako praktično ostali bez šanse da se plasiraju u plej-of.

Ekipa Mihaila Pavićevića doživjela je četvrti vezani poraz u regionalnom takmičenju, a protiv jednog od glavnih favorita za vrh imali su dobrih momenata. Međutim, to je bilo premalo.

Već od starta meča Jogi Farel, Džejkob Pulen i ostali su krenuli da pogađaju trojke i takav ritam bilo je teško uhvatiti. Mornar je zaprijetio u finišu prvog poluvremena, bio je u igri do sredine trećeg perioda, ali je uslijeda furiozna igra gostiju.

Mornar nije imao rješenja u napadu, mnogo je griješio, a "zmajčeki" su koristili poklone i pogađali iz kontri. Uz to Pulen i Farel cijepali su mrežicu domaćina, pa je na samom startu četvrte četvrtine sve bilo jasno.

Cedevita Olimpija postigla je 14 trojki iz 27 pokušaja.

Najefikasniji u redovima Mornar Barskog zlata bio je mladi Balša Živanović sa 17 poena, deset je ubacio Sead Šehović. Na drugoj strani po 17 koševa Pulena i Farela, te 15 Zorana Dragića.

Kompletnu statistiku sa večerašnjeg meča pogledajte OVDJE.