Košarka

MILVOKI POBIJEDIO ČIKAGO U DRAMATIČNOJ UTAKMICI, VUČEVIĆ BLISTAO I ODIGRAO SJAJNU PARTIJU

Autor Jovana Raičević

U derbiju Istoka NBA lige, Milvoki je ostvario pobjedu nad Čikagom – 118:112.

Izvor: Profimedia

Iako je Milvoki imao vođstvom tokom većeg dijela meča, koje je ipak rijetko prelazilo deset poena prednosti, Bulsi su uspjeli u finišu treće četvrtine da preokrenu.

Imali su prednost i u posljednjoj dionici, da bi ih Baksi stigli i poslije kraće klackalice na semaforu, gosti su poveli 104:102 i uspjeli da do kraja iznesu prednost, do pobjede.

Odličnu partiju pružio je crnogorski reprezentativac u dresu Čikaga Nikola Vučević, koji je meč završio sa 19 poena i devet skokova.

Iako je Janis Adetokumbo tradicionalno bio najefikasniji igrač meča sa 34 poena, junak Milvokijeve pobjede je ipak Džru Holidej, koji je blistao u posljednjoj četvrtini i preuzimao odgovornost kada se lomio rezultat.