BUDUĆNOST UTIŠALA BOLONJU, BLISTAO PETAR POPOVIĆ!

Autor Gordana Bojanić Izvor MINA

Košarkaši Budućnosti pobijedili su danas u Bolonji ekipu Virtusa 68:62, u utakmici 12. kola B grupe Eurokupa.

Izvor: MONDO/Teodora Orlandić

Budućnost je dobila i prvi međusobni duel u Podgorici 86:82, a u Bolonji je zabilježila osmi trijumf u dosadašnjem dijelu takmičenja.

Izabranici selektora Aleksandra Džikića priredili su veliko iznenađenje, ali su protiv favorizovanog i značajno oslabljenog italijanskog tima vodili praktično tokom cijelog meča i zasluženo slavili.

Pobjednika duela odlučila je serija od 12:0 podgoričkog tima sa kraja treće i početkom četvrte četvrtine za vođstvo od 56:47, koju je iznosilo i 11 poena.

Domaćin je uspio da smanji zaostatak, ali ne i da ugrozi trijumf Budućnosti.

Budućnost je na kraju prve četvrtine vodila 19:13, u 13. bilo je 23:15, a četiri minuta kasnije 32:23.

Italijanski tim je krajem treće četvrtine napravio preokret i poveo 47:44.

Uslijedila je serija gostiju za nbovo vođstvo 56:47 u 33, koje je u 39. minutu iznosilo 11 poena (62:51).

Domaćin je sa devet vezanih poena smanjio na 62:60.

Sa tri realizovana bacanja Denis Sili je npovisio na 65:60, a sve dileme riješio je Džastin Kobs poenima sa vrha reketa.

Najefikasniji nu pobjedničkom timu bio je Petar Popović sa 23, Edin Atić je ubaco devet, a po poen manje Džastin Kobs i Kendrik Peri.

U italijanskom timu bolji od ostalih bili su Mem Žaite sa 19 i Azeja Kordinije sa 16 poena.

Budućnost Voli će u narednom kolu, 9. februara, ugostiti Veneciju.