Košarka

ŠOK ZA MEGU U BEOGRADU! Amerikanac u poslednjoj sekundi doneo pobedu Hrvatima! (VIDEO)

Autor Mia Stanković Izvor mondo.rs

Zadar je u dramatičnoj završnici postigao koš za pobedu preko Džastina Kartera.

Izvor: MN Press

Kakva utakmica. Preokreti, triler završnica i na kraju pobeda Zadra protiv Mege.

U Beogradu je hrvatski klub odneo bodove - 70:72 (16:24, 16:22, 26:11, 12:15).

Posle drame je trijumf gostima doneo Džastin Karter košem iz teške pozicije, u padu, u poslednjoj sekundi. Neposredno pre toga je Skuči Smit pogodio za izjednačenje.

Mega je tokom većeg dela meča jurila zaostatak, pred kraj prvog poluvremena je to iznosilo maksimalnih "-16" (30:46). Međutim, u drugom poluvremenu su zaigrali mnogo bolje, stigli minus, čak su u nekoliko navrata u poslednjem kvartalu imali i vođstvo, ali nisu uspeli da ga zadrže.

"Prvo poluvreme je sa naše strane bilo mlako, pre svega u defanzivi. U drugom smo pokazali reakciju, ali u tim poslednjim minutima, uprkos korektnoj odbrani, nismo imali snage da prelomimo meč u našu korist", rekao je trener srpskog tima Vladimir Jovanović.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Boriša Simanić (12, 3sk), dok je na drugoj strani Karter bio najbolji (25, 8sk, 5as).