VELIKI DERBI NEMA POBJEDNIKA: PENAL, AUTOGOL I PROPUŠTENA ŠANSA MILANA!

I tokom novembarske pauze Serija A će imati dva tima na vrhu sa istim brojem bodova.

Uoči gradskog derbija "Dela Madonina", Milan je imao šansu da se pobjedom "odlijepi" na čelu tabele i da bude usamljen na vrhu. Međutim, nije je iskoristio, jer je protiv aktuelnog šampiona i velikog rivala odigrao neriješeno - 1:1 (1:1)

U derbiju u kojem nije bilo previše atraktivnog fudbala, konačan rezultat postavljen je golom veziste roso-nera Hakana Čalhanoglua iz jedanaesterca u 11. minutu, pa autogolom defanzivca Intera Stefana De Fraja u 17. minutu.

Meč je tako okončan bez pobjednika, na radost Napolija, koji je ranije danas odigrao samo neriješeno (takođe 1:1) protiv "žilave" Verone naših Darka Lazovića i Ivana Ilića. Na taj način, tim Lučana Spaletija nije iskoristio remi roso-nera, pa tabela i posle ovog kola ostaje ista - sa dva tima na vrhu sa identičnim brojem bodova.