ZVIŽDUCI!

POLJACI NE KLEČE! ENGLEZIMA CEO STADION ZVIŽDAO! Spustili se na kolena, ali to u Varšavi ne prolazi! (VIDEO)

Salva zvižduka za engleske fudbalere u Poljskoj zbog klečanja!

Derbi dana u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Kataru je odigran u Varšavi.

Poljska i Engleska su remizirali (1:1), ali je početak meča ono o čemu se znatno više priča.

Engleski fudbaleri su uoči starta odlučili da klečanjem pruže podršku borbi protiv rasizma, ali se to nikako nije dopalo domaćim navijačima. Odmah su ih ispratili salvom zvižduka.

Za razliku od Engleza, fudbaleri Srbije su u utorak u Dablinu dobili gromoglasan aplauz kada su to učinili.

Dok se sve to dešavalo kapiten domaćina Robert Levandovski je pokušavao da smiri situaciju, pokazivao je na traku koju nosi na kojoj piše reč "Poštovanje" ("Respect"), ali ni to nije umirilo žvižduke.

Ovo nije prvi put da engleski fudbaleri dobijaju zvižduke, isto se dogodilo i u Budimpešti na meču protiv Mađarske pre nekoliko dana.

Što se meča u Varšavi tiče Hari Kejn je u 72. minutu doneo prednost gostimma, da bi Damijan Šimanski na asistenciju Levandovskog u drugom minutu nadoknade izjednačio i obradovao svoj tim.