"VATRENI" NA MIŠIĆE

NEMA UZALUD TETOVAŽU "BOMBE" NA VRATU: Hrvatska srećno do pobede, nastavljaju da se muče

Mučili su se da ih probiju, a onda...

Fudbalska reprezentacija Hrvatske ostvarila je tesnu pobedu nad Slovačkom u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo i tako povećala svoje šanse nakon nešto slabijeg početka takmičenja.

Muče se Hrvati, imali su neočekivan poraz od Slovenije i remi sa Rusijom, dok su sve do finiša meča u Bratislavi bili na "nuli". Dobro se branio domaćin, odolevao napadima Hrvatske, ali nisu mogli ništa u 86. minutu kada je Marcelo Brozović pogodio "volej" za pobedu.

SLOVAČKA - HRVATSKA 0:1 (0:0)

Majer je izveo slobodnjak, a Brozović je sačekao loptu na ivici kaznenog i potvrdio da nema uzalud tetovažu "bombe" na vratu.

Hrvatska je sa ova tri boda uspela da se izjednači sa Rusima na prvom mestu grupe "H" sa po deset bodova, ali i dalje imaju lošiju gol-razliku od njih.

U okviru iste grupe danas je Slovenija pobedila Maltu minimalnim rezultatom, dok je Rusija bila bolja od Kipra (2:0).

Takođe, Ukrajina je uspela da odoli Francuskoj kod kuće (1:1) pošto je Šaparenkov gol u 44. minutu samo "poništio" Marsijal u 50, pa tako deluje da "trikolori" još nisu izašli iz krize koja ih prati od EP.