OVO SU REZULTATI ŠESTOG KOLA CFL: DEČIĆ PREKINUO SERIJU SUTJESKE, PETARDA BUDUĆNOSTI  I PRVA POBJEDA RUDARA!

Autor Jovana Raičević

Sutjeska na pauzu neće poći sa maksimalnim učinom, pošto je u derbiju u Tuzima osvojila bod - 1:1.

Izvor: MONDO/Nikoleta Vukčević

Dečić već šest međusobnih duela ne zna za poraz protiv Nikšićana - ima po po tri pobjede i remija.

Sutjeska je prva napala u 12. minutu preko Bubanje, a 12 minuta kasnije je probao Kojašević na drugoj strani.

Početkom nastavka je Kristijanu Vuljaju izblokiran dobar pokušaj, a isti igrač je pogodio u 66. minutu nakon sjajnog dodavanja Anđela Rudovića, efektno je sa desetak metara pogodio suprotni ugao.

Potom je Sutjeska krenula ofanzivnije i nakon sjajnog ubacivanja ljevicom od strane Marka Vučića, Nikola Janjić je sa peterca postavio konačan rezultat u 86. minutu.

Janjić je imao dva pokušaja potom u istom napadu, ali su izblokirani.

PETARDA AKTUELNOG ŠAMPIONA

Prvi put ove sezone je Budućnost podsjetila na tim koji je posljednjih dvadesetak mjeseci bez problema pobjeđivao i osvajao titule u crnogorskoj ligi.

Zeta je došla na Gradski stadion da se nadigrava, gotovo 60 minuta je to i uspijevala, a onda je poklekla - "plavi" su slavili 5:1 u meču u kojem su od 12. minuta bili u minusu.

Ivan Vukčević je zatresao mrežu Miloša Dragojevića i odmah natjerao domaćina da svim silama krene naprijed.

Mogla je Zeta u prvom dijelu da povede i 2:0, mogla je Budućnost i ranije da izjednači, ali je odluka pala u nastavku.

Razliku je napravio tandem Zoran Petrović - Igor Ivanović.

Petrović je bio strijelac, a Ivanović asistent u 52, da bi deset minuta kasnije crnogorski reprezentativac i zatresao mrežu Golubovčana.

Ivanović je onda iznudio penal koji je iskoristio Miloš Raičković, ali ni tu nije bilo kraj - popularni Prcko je upisao još dvije asistencije.

Raičković je ponovo zatresao mrežu, atraktivno sa dvadesetak metara, a onda i napadač Lazar Mijović glavom.

Ovo je drugi trijumf Podgoričana, dok Zeta nakon šest kola ima samo dva boda...

MORNAR PAO U PLJEVLJIMA

Rudar je prvi put pobijedio, a Mornar prvi put izgubio u 6. kolu. Pod Golubinjom je domaćin bolje otvorio utakmicu i kao nagrada stigao je atraktivan gol petom Senegalca Zakarije Surake.

On je još desetak minuta pravio probleme gostima, koji su potom preuzeli kontrolu i nakon šuta Marka Ćetkovića i odbijene lopte Petar Grbić je u 27. izjednačio.

Bolji su potom bili gosti, više željeli trijumf i imali izgledne prilika preko Ćetkovića i Grbića, koji je u 80. minutu glavom šutirao pored lijeve stative iz dobre pozicije.

Kazna je stigla u 87. minutu kada je nesporazum odbrane gostiju iskoristio rezervisa Ilija Vujović da sa peterca pogodi nebranjenu mrežu. Krenuo je Mornar po bod,a li bez sreće da do njega dođe u finišu.