PODGORICA PALA U PRODUŽECIMA, DEČIĆ KAŽNJEN ZA PROMAŠAJE

Autor Jovana Raičević Izvor MINA

Fudbaleri Dečića i Podgorice debitantski nastup na evropskoj sceni završili su u prvom kolu. Podsjetimo, nastavak takmičenja u Ligi konferencija, izborila je nikšićka Sutjeska, koja će uz Budućnost, biti jedini predstavnik crnogorskog fudbala na evrosceni.

Ljeskopolje, slavlje
Izvor: MONDO

Dečić je u Podgorici, u revanš meču prvog kola, poražen od kosovske Drite 1:0.

Ekipi iz Gnjilana pripao je i prvi duel u Prištini 2:1.

Tuzani su prijetili, pogotovo u drugom poluvremenu, a najbolju šansu, par minuta prije gola gostiju, propustio je Rudović.

Odlučujući pogodak na Gradskom stadionu pod Goricom postigao je Ardijan Cuculji u 84. minutu.

Drita će u drugom kolu igrati protiv Fejnorda iz Roterdama.

Podgorica je u Elbasanu, nakon produžataka, poražena od albanskog Ljaćija 3:0.

Utakmica je u regularnom toku završena pobjeda domačćina od 1:0, koliko je i crnogorski predstavnik dobio meč na DG areni.

Domaćin je do pobjede i drugog kola došao golovima Ardita Deljiua u 60, Redžija Ljuškaja u 93. i Fatmira Prengaja u 114. minutu.

I pored ispadanja, treba istaći fenomenalnu partiju mladog čuvara mreže, Nikole Ivezića, koji je bravuroznim intervencijama (posebno u prvom poluvremenu) spasao naš tim ubijedljivijeg poraza.

Ljaći u drugom kolu očekuju dueli sa Univerzitateom iz Krajove.