KRAJ! ITALIJA NAKON NEVIĐENE DRAME NA VEMBLIJU U ČETVRTFINALU EVROPSKOG PRVENTSTVA!

Italija je prošla u četvrtfinale!

Izvor: Tanjug/AFP POOL/Andreas Solaro

Od 21 čas na Vembliju se sastaju jedan od favorita za osvajanje EURA i ekipa koja želi da napiše istoriju.

Italijani u meč osmine finala protiv Austrije ulaze posle 11 pobjeda u nizu i više od 1000 minuta bez primljenog gola, ali ipak jak motiv ima i druga ekipa.

Austrijanci su se prvi put u svojoj fudbalskoj istoriji plasirali u nokaut fazu Evrospkog prvenstva, a njihov selektor Frank Fredo vjeruje da momci koje vodi mogu do velikog podviga.

Tri fudbalera srpskog porijekla koji nose dres Austrije, Marko Arnautović, Aleksandar Dragović i Saša Kalajdžić imaju pred sobom izuzetno težak zadatak jer "azuri" od početka šampionata pokazuju fantastične partije.

Istorija međusobnih susreta takođe više "ide na ruku" Italijanima jer Austrija na velikom takmičenju nije savladala "azure" od 1960. godine.

Ko god da pobijedi, u narednoj fazi imaće paklen zadatak jer će se sastati sa boljim iz duela Belgija - Portugal.

23:35

KRAJ!

Slavi Italija! Utakmica je završena rezulatotm 2:1 posle dva produžetka.

23:28

114. minut GOOOOL 2:1

Saša Kalajdžić smanjuje prednost Italijana!

23:27

111. minut Kakav promašaj!

Najbolja šansa do sada za Austriju!

Grilič je izveo centaršut, Zabicer zahvatio loptu, bio blizu gola, ali propustio priliku.

23:27

106. minut -Šansa!

Priliku da smanji prednost Italijana imao je Šaub, ali Italijan čuva mrežu!

Izvor: Tanjug/AP Photo/Justin Tallis, Pool

23:26

105. minut GOOOOL 2:0

Pesina povećava vođstvo!

Italijan zakucava uz desnu stativu, "azuri" na pauzu posle prvog produžetka idu sa velikom prednošću.

23:25

104. minut Odbranio!

Mogli su Italijani preko Insinjea da udvostruči prednost, ali posle slobodnog udarca Bahman ponovo sjajno brani.

23:05

GOOOOL!

Federiko Kjeza vodi Italiju do vođstva!

Glavom je primio loptu,prošao Lajnera i uspIo volejem da pošalje loptu u gol!

23:02

Počinje borba!

Ušli su agresivno u produžetke!

Šabiceru na startu sviran faul.

22:53

BEZ GOLOVA!

Bez golova na Vembliju, idemo u produžetke!

22:51

NADOKNADA

Biće oš 5 minuta nadoknade.

22:51

90. minut - Izmjena

Baumgartner izlazi, a na terenu je Šopf.

22:46

87. minut - BOMBA!

Zabicer je rascupao izuzetno jak šut, ali dobra blokada Italijana.

22:37

75. minut - Hoće penal!

Oboren je Lajner u šesnaestercu, ali i pored prigovora Austrijanaca neće biti dosuđen penal.

22:32

67. minut IZMJENE

Dvije izmjene kod Italijana.

Lokateli izlazi, umjesto njega je na terenu Verati. Napolje će i Barela, a zamijeniće ga Pesina.

22:26

66. minut - Arnautoviću poništen gol!

Marko Arnautović pogađa za vođstvo Austrije, ali sudija posle konsultacija sa VAR-om poništava pogodak jer je fudbaler srpskog porijekla bio u ofsajdu.

Izvor: Tanjug/Pool via AP/Robert Ghement

22:18

56. minut

I dalje Italija ofanzivnija. Austrija čuva nulu. Sada je Bonuči pokušao da uhvati dobro centaršut, ali je udarac glavom otišao iznad gola.

22:10

50. minut - Novi karton

Počelo je drugo poluvrijeme, a nakon pet minuta igre Di Lorenco je zaradio žuti karton.

21:53

POLUVRIJEME!

Ofanzivnija igra Italijana, ali bez golova u prvoj dionici igre. Azuri su najopasnije zaprijetili preko Barelija u 18. minutu, ali uspio je da odbrani Bahman.

Izvor: Tanjug/Catherine Ivill/Pool via AP

21:40

36. minut - Ništa ni od ovog udarca

Verati je uklizavanjem napravio faul, a slobodni udarac za Austriju izveo je David Alaba. Odlučio je da šutira iz daleka, golman je spriječio pogodak.

21:38

32. minut STATIVA!

Kakvu priliku je imao Ćiro Imobile..

Sa velike udaljenosti je šutirao Italijan, ali pravo u lIJevu stativu udara lopta. I dalje ostaje isti rezultat.

Izvor: Tanjug, AP Photo/Andrew Medichini

21:32

27. minut - KORNER!

Imali su Italijani priliku da preko kornera naprave akciju kojom bi zaprijetili, ali dobra odbrana Austrije!

Izvor: Tanjug/AP Photo/Frank Augstein, Pool

21:27

18. minut - OPASNO!

Ozbiljno su zaprijetili "azuri" preko Barelija. Spinacola je poslao loptu do saigrača, a fudbaler Intera odmah je zahvatio i šutirao. Ipak, Bahman upisuje sjajnu asistenciju!

Izvor: Tanjug/Ben Stansall/Pool Photo via AP

21:15

14. minut - Šansa!

Insinje je ostao sam po lijevoj strani, šutirao je snažno, ali pravo u Bahmana.

21:12

7. minut - Bune se Italijani

Ćiro Imobile napravio je faul u napadu, pa je ušao u kratku raspravu sa sudijom jer smatra da nije bio agresivan. Žestok početak oba tima

21:08

Nije dobro počelo za Austriju! Marko Arnautović u drugom minutu je dobio žuti karton zbog žestokog starta nad Bareolom.

21:04

Odmah žuti za Arnautovića

Utakmica je počela, lopta je prvo bila kod Austrije, a Baugmanter je na samom startu počeo grubo, da bi žestok prekršaj napravio i Marko Arnautović i već u 2. minutu zaradio žuti karton.