FRANCUSKA POBJEĐUJE! HUMELS AUTOGOLOM ODLUČIO DERBI!

Autor Kristina Stevović Izvor mondo.rs

Autogolom Matsa Humelsa, fudbaleri Francuske su savladali Njemačku 1:0 u derbiju uvodne runde Evropskog šampionata.

Odlučujući momenat dogodio se u 20. minutu kada je Humels nespretno reagovao ispred Mbapea i pogodio sopstvenu mrežu.

Francuska je bila nadmoćnija u nastavku utakmice i bez većih problema je čuvala stečenu prednost, a u nekoliko navrata mogla je i da duplira rezultat.

Sjajnu šansu u 52. minutu imao je Rabio. Nakon upotrebljive lopte Mbapea, vezista Francuske je ima dosta prostora da se namjesti na udarac, a na kraju je pogodio spoljni dio desne stative.

Nedugo zatim uzvratili su Njemci, ali je Gnabri slabo zahvatio loptu, koja je potom završila iznad prečke.

Mbape je u 66. minutu efektno pogodio mrežu, ali je gol poništen zbog minimalnog ofsajda, a slična situacija dogodila se i u finišu meča kada je Benzema pogodio.