Uživo

LUKAKU DAVAO GOLOVE ZA ERIKSENA, POMOGAO I DANCIMA: Belgija razbija, teško će Rusi ovako u drugu fazu!

Pratite uz MONDO dešavanja na meču B grupe Evropskog prvenstva.

Izvor: Dmitry Lovetsky/Reuters Pool, Tanjug/Reuters Pool/Dmitry Lovetsky

Evropski fudbal je u šoku posle događaja na utakmici Danske i Finske, gdje su se ljekari borili za život Kristijana Eriksena, ali već sada se nastavlja sa drugim mečevima.

Utakmica Danaca i Finaca se nastavlja, a već od 21.00 igra se i susret Belgije i Rusije.

To je drugi meč u okviru 1. kola B grupe Evropskog prvenstva, u kojem će sastati jedan od pretendanata na trofej i domaći sastav Rusije.

Meč u Sankt Peterburgu biće, izvjesno je, igran u neobičnoj atmosferi, posle šoka sa utakmice u Kopenhagenu, ali posle poboljšanja zdravstvenog stanja Eriksena, UEFA je donela odluku da će ova utakmica biti odigrana po planu.

Belgija će željeti da pobedom startuje na turniru i načini prvi korak ka osvajanju B grupe, jedne od onih koja bi mogla da donese lakši put u nokaut fazi, ukoliko zauzmu prvu poziciju.

Rusija, sa druge strane, želi da ponovo iskoristi prednost domaćeg terena, nakon što su na Mundijalu 2018. stigli do četvrtfinala.

22:52

KRAJ UTAKMICE: BELGIJA - RUSIJA 3:0!

Rutinska pobjeda Belgije posle dva gola Romelua Lukakua i jednog gola Tome Menijea.

22:49

88' - GOOOOOOL, LUKAKU 3:0

Ne prašta Romelu Lukaku! Kako samo utrči iza odbrane Rusije, na sjajno dodavanje u prostor, Divejev nije imao tu šta da traži i to je 3:0! On je prvi igrač na turniru koji je postigao dva gola!

Izvor: tanjug/AP Photo/Kirill Kudryavtsev, Pool

22:45

84' - Rusi ne mogu da uđu u šansu

Pokušali su jednim centaršutem iz dubine posle slobodnog udarca stignu do šanse, ali sve je to mlako i ni izbliza dovoljno da se približe pogotku protiv Belgijanaca.

Ekipa Roberta Martineza u finišu odrađuje posao.

22:37

Vertongen morao da izađe

Da li je ovo problem za Belgiju? Doživio je štoper Belgije jedan udarac od Artjoma Dzjube zbog čega mu se ukazivala i pomoć, a njegovo mjesto je zauzeo Vermalen.

22:33

72' - Eden Azar ušao u igru

Belgijanci vode 2.0 bez imalo problema, a onda su riješili da Eden Azar uđe u igru umjesto Drisa Mertensa.

Da vidimo šta može igrač Real Madrida posle loše sezone...

22:29

Ludilo Karaska iz prvog poluvremena

Samo pogledajte šta je sve uspio da uradi u jednom napadu!

22:25

63' - Ušao u prvom, izašao u drugom poluvremenu!

Još dvije izmjene Rusije!

Muhin i Mirančuk su na terenu umesto Zobnina i Čeriševa, a upravo je Čerišev u 30. minutu zamijenio Kuzjaeva! Proveo je tek nešto više od 30 minuta na terenu po ulasku u igru, da bi je onda napustio.

22:20

59' - Korner za Ruse, ali...

Ništa od kvalitetnog udarca iz ugla za domaće. Publika kao da se malo probudila u želji da podignu igrače Stanislava Čerčesova. Malo su Rusi bolji nego u prvom dijelu, ali igrači Belgije lagano kontrolišu stvari na terenu.

22:13

53' - Još ništa u nastavku

Vidjeli smo jedan šut Rusa posle 25 sekundi u drugom dijelu igre, ali je bio vrlo neprecizan. Osim toga, malo šta drugo, a ni Belgijanci nemaju gde da žure.

22:06

POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME

Ovo su detalji koji su obeležili meč do sada:

21:50

KRAJ POLUVREMENA

Belgija vodi posle potpune dominacije! Lukaku i Menije su bili strijelci! Rusi kao da su jedva dočekali kraj prvog dijela igre.

Izvor: Tanjug/Reuters Pool/Anton Vaganov

21:48

45+2' - Karasko prijeti!

Nema šta Karasko nije uspio u ovom napadu Belgije, padao je i dizao se sa trave, na kraju je nekako posle driblinga šutirao sa 16 metara, ali njegov udarac ide preko gola.

21:42

Dosta mirnija igra u finišu

Bliži se kraj prvog poluvremena, Belgija nije dobila jedan penal kada se sve proveravalo u VAR sobi, Mateu Laoz je dobio potvrdu da je sve bilo čisto u toj situaciji.

Dosta mirnija igra posle drugog gola Belgije...

21:35

34' - GOOOOOOL, 2:0 ZA BELGIJU

Lako Belgija stiže do još veće prednosti, Toma Menije je u 27. minutu ušao u igru, a već šest minuta kasnije je iskoristio konfuziju u odbrani Rusije.

Posle odbijene lopte Šunjina, Menije je na pravom mjestu da lijevom nogom zatrese mrežu Rusa i povisi na 2:0!

21:28

29' - Prinudna izmjena Belgije

Toma Menije mijenja Timotija Kastanja na poziciji desnog vingbeka, prinudna izmjena posle povrede Belgijanca.

21:23

"KRIS, VOLIM TE!"

To su bile riječi Romelua Lukakua kada je postigao gol za Belgiju.

"Kris, volim te", bila je poruka Belgijanca za Kristijana Eriksena, njegovog saigrača iz Intera koji je danas proživljavao dramatične trenutke!

21:19

18' - Kako tutnji Lukaku!

Vukao je brzo loptu od centra sve do ivice šesnaesterca, djelovalo je da će pretrčati Džikiju, ali se Lukaku potom spetljao.

Uslijedio je povratan pas za Dendonkera na ivicu šesnaesterca, ali njegov udarac iz prve odlazi visoko preko gola. Gledamo otvoren fudbal u Sankt Peterburgu!

Izvor: Tanjug/AFP Pool/Kirill Kudryavtsev

21:15

14' - Lijepa šansa za Rusiju!

Mario Fernandes dobro udara loptu glavom posle kornera sa lijeve strane, ali taj udarac ide pravo u Tiba Kurtou i golman Belgije je siguran. Razvija se sada igra!

21:11

10' - GOOOOOOOOL, BELGIJA VODI 1:0

Lukaku ne prašta kikseve rivala i odmah koristi šansu da postigne prvi gol na turniru!

Loše je reagovala odbrana Rusije, zbog toga se napadač Belgije našao sam ispred golmana Šunina, okrenuo se i odmah šutirao precizno za 1:0!

Izvor: Tanjug/Reuters Pool/Dmitry Lovetsky

21:06

5' - Još uvijek bez dešavanja

Pred početak utakmice, igrači Belgije su klečali kao znak borbe protiv rasizma, a igrači Rusije nisu.

21:01

UTAKMICA JE POČELA

Nadamo se vrhunskom fudbalu!

20:40

Ovako postave izgledaju formacijski

BELGIJA (3-4-3): Kurtoa - Aldervereld, Bojata, Vertongen - Kastanj, Dendonker, Tilemans, T. Azar - Mertens, Lukaku, Karasko

RUSIJA (4-2-3-1): Šunin - Fernandes, Semenov, Džikija, Žirkov - Barinov, Ozdoev - Zobnin, Kuzjaev, Golovin - Dzjuba

20:23

Poznat je i tim Rusije

Na stadionu u Sankt Peterburgu će imati i podršku navijača.

20:22

Ovo je sastav Belgije

Ovako Belgijanci napadaju Rusiju, dakle Eden Azar "grije klupu", a njegov brat će biti na terenu:

20:15

Drama Kristijana Eriksena!

Fudbaler Danske se borio za život na utakmici protiv Finske u okviru prvog meča prvog kola u okviru grupe B

Te scene obeležile su ovaj dan, a posle vesti o poboljšanju njegovog zdravstvenog stanja, i drugi meč u toj grupi izimeđu Belgije i Rusije biće odigran po planu od 21 čas.

Izvor: Profimedia

UŽIVO: EURO SE NASTAVLJA POSLE ŠOKANTNIH DOGAĐAJA! Igra se po planu, Belgijanci i Rusi izlaze na teren!

20:00

Dobrodošli u MONDO live

Budite večeras uz MONDO, pratićemo uživo dešavanja na meču Belgija - Rusija u okviru 1. kola B grupe Evropskog prvenstva.