"SOKOLIĆI" SLAVILI U LUKSEMBURGU, KRSTOVIĆ DONIO POBJEDU

Autor Gordana Bojanić

Mlada reprezentacija Crne Gore upisala je prvu pobjedu u kvalifikacijama za Evropsko pošto je sa 2:1 slavila u Luksemburgu.

Meč je počeo sa zakašnjenjem od 100 minuta zbog kiše koja je natopila teren stadiona u Eš sur Alzetu.

Crna Gora je bolje otvorila meč, Sijarić je prokockao zicer, što je bio uvod u vođstvo.

Minut kasnije , Mijović je izveo sjajno izveo korner, a Babić bio najviši u skoku.

Luksemburg je, međutim, odbio da se preda, pa je tri minuta prije odlaska na odmor Olesen vratio stvari u egal 1:1.

U 56. minutu domaćin je ostao sa igračem manje, jer je Koreia dobio drugi žuti karton.

Tim Miodraga Vukotića je potom dao sve za napad, a inicijativu je naplatio u 79. minutu, kada je rezervista Krstović pogodio sa sa peterca, nakon ubacivanja Drešaja sa desne strane.

Nakon dva odigrana kola naša selekcija ima četiri boda, jer je u prvoj rundi remizirala sa BiH u Podgorici 2:2.

Crna Gora kvalifikacije nastavlja 3. septembra, kada dočekuje Švedsku.