Fudbal

GVOZDENA DAMA VUČE SVE KONCE U ČELSIJU: Misteriozna Marina je desna ruka Romana Abramoviča i STRAH I TREPET za fudbalere

Autor Jovana Raičević Izvor Kurir.rs

Fudbaleri Čelsija drugi put u istoriji postali su prvaci Evrope, pošto su u finalu Lige šampiona savladali favorizovani Mančester Siti rezultatom 1:0, prenosi Kurir.

Izvor: Kurir/Profimedia

Plavci su ove sezone napravili pravu senzaciju u najelitnijem evropskom takmičenju, a velike zasluge za to idu i jednoj ženi, vjerovatno najmoćnijoj ženi u svijetu fudbala - Marini Granovskaji, naodi Kurir.

Tajanstvena Ruskinja ima najveće ingerencije na Stamford Bridžu i upravo ona je zaslužna za formiranje ovog šampionskog tima na čelu sa trenerom Tomasom Tuhelom.

Ko je Marina Granovskaja?

Marina Granovskaja (46) već dugo vremena je glavna karika u Čelsiju. Ona je član Izvršnog odbora Čelsija, ili preciznije - desna ruka Romana Abramovića, ističe Kurir.

Njeno imenovanje nije bilo pompezno, ali imajući u vidu njen dosadašnji uticaj na poslovnu imperiju Romana Abramoviča, vlasnika ovog fudbalskog kluba, ona je vjerovatno najmoćnija osoba na Stamford Bridžu. Marina vuče sve konce u londonskom klubu!

Kada je Roman Abramovič odlučio da vrati Žoze Murinja na trenersku poziciju Čelsija, vodeću ulogu u tome odigrala je upravo ova žena. Njena riječ bila je presudna i pri angažovanju nekoliko ključnih igrača. Do sada iza scene, njena moć je postala vidljiva za javnost, naglašava Kurir.

Marina Granovskaja
Izvor: SPORT ONLINE

Tajanstvena Ruskinja

Kada je imenovana u člana Odbora “Čelsija, na sajt kluba postavljena je njena kraća biografija. Poznato je da je 1997. godine diplomirala na Moskovskom državnom univerzitetu sa najvišim ocjenama.

Njen uticaj u naftnoj kompaniji u kojoj se zaposlila po završetku studija je naglo rastao, sve do njene prodaje, kada su joj povjerene ostale sfere Abramovičevog poslovnog carstva. Nakon kupovine engleskog kluba ruski milijarder je Marinu Granovskaju doveo na Stamford Bridž.

Izvor: Kurir/Profimedia

Skrivanje od očiju javnosti

Ona se baš kao i njen šef vješto krila od očiju javnosti, sve do 2010. godine kada je počela da prisustvuje sastancima Odbora. Nije aktivna ni na društvenim mrežama. Njena Fejsbuk stranica aktivirana je 2007. godine , ali je visoko zaštićena. Tamo samo može da se sazna da je studirala na umjetnost, na Fakultetu “1113” , kao i da je uključena u poslovanje “Milhaus Kapitala”, britanske holding komapnije koja je osnovana 2001. godine sa ciljem da upravlja Abramovičevom imovinom. Sjedište ove komapnije je sada postavljeno upravo na Stamford Bridž, navodi Kurir.

O njenom privatnom životu ne zna gotovo ništa i nikada ne daje izjave za medije.

Sredila Murinjov povratak 2013. godine

"Gvozdena dama", kako je zovu, zaslužna je za sprovođenje mnogih Romanovih ideja po principu "ja kažem, ti središ", između ostalog, pišu engleski mediji, odigrala je ključnu ulogu da Čelsi vrati Žozea Murinja u junu 2013. godine.

Priča se da je upravo njena riječ poslednja kada je riječ o transferima, ali i sklapanju poslova sa sponzorima, pa je između ostalog upravo ona zadužna za ugovor sa poznatim brendom i proizvođačem sportske opreme koji će na račun Čelsija uplaćivati čitavih 60 miliona funti godišnje sve do 2032. godine, što je treći najskuplji ugovor tog tipa na svijetu, naglašava Kurir.

Marina je dobila nadimak "Gvozdena dama" a mnogi tvrde da se iza prividne spoljašnjosti prefinjene i elegantne dame zapravo krije čvrsta i beskompromisna žena.

Jedna u moru anegdota koje svjedoče o njenom karakteru jeste i ona sa Džonom Terijem, kada su se natezali oko novog ugovora.

Kada je izgubila živce, jasno je poručila proslavljenom igraču:

"Uzmi ili je*eno ostavi".

Da Marina nije lak pregovarač uvjerili su i funkcineri madridskog Reala prilikom transfera Edena Azara prve zvijezde Čelsija u "kraljevski klub", gdje je ih čelična Ruskinja dobro preznojila, naglašava Kurir.

O njenoj domišljatosti govori o to što je upravo ona osmislila da londonski klub grabi čitavu armiju mladih, ekstremno talentovanih igrača, a potom ih šalje na pozajmice, kako bi se razvili i dostigli željeni kvalitet.

Od kada je Marina Granovskaja došla na Stamford Čelsi kao da je gumicom izbrisao sve prijetnje koje nosi finansijski fer-plej. Ono što Marina radi na Stamfordu vrijedno je divljenja, a da bismo to shvatili potrebni su nam olovka, papir i digitron. Mnogo je nula u pitanju.

Izvor: Kurir/Profimedia