Uživo

NAJVEĆA PENAL SERIJA IKAD, PA FUDBALSKA BAJKA ZA PAMĆENJE! VILJAREAL JE ŠAMPION LIGE EVROPE

Liga Evrope nam je dala dramu! U finalu Viljareal i Mančester junajted ništa nije delilo rivale i tek posle penala smo dobili pobjednika!

Izvor: Tanjug/AP Photo/Maja Hitij, Pool

David je pobijedio Golijata, imamo fudbalsku bajku za pamćenje! Viljareal je osvojio Ligu Evrope!

Samo je jednom u finalu Lige Evrope prije ovoga viđena penal serija, ali ne ovakva!

Šutirali su SVI! 22 igrača na terenu su došla na red da šutnu, a na kraju je odluka došla od strane golmana! Heronimo Rulji je sa jedne strane pogodio, a sa druge strane je promašio David De Hea!

Viljareal je šampion Evrope!

23:57

PENAL SERIJA!

Pogađa Đerar Moreno - vodi Viljareal 1:0!

Huan Mata je poslao loptu u gornjii desni ugao, pročitao mu je stranu Rulji, ali nije mogao da odbrani. 1:1!

Još jedan igrač koji je ušao da šutira penal je siguran. Dani Raba daje gol za 2:1 za Viljareal!

Aleks Teljes je takođe ušao da šutira penal, a sada je zabio loptu u mrežu. Opet je neriješeno 2:2!

Uh! Iskusni Pako Alkaser je provukao ovu loptu ispod ruke Davida De Hee! Vodi Viljareal 3:2!

Bruno Fernandeš je šutirao tolike penale ove godine, a najvažniji nije promašio! 3:3!

Alberto Moreno u uglić! Pročitao ga je David De Hea, ali šta to vrijedi - pogodio je tačno gdje treba! 4:3!

Markus Rašford je iz mjesta šutirao! Nevjerovatan pokušaj, ali je pogodio mrežu! 4:4!

Dani Pareho iskusno! Nije zadrhtao i vodi Viljareal 5:4! Sada Mančester junajted mora da pogodi!

Edinson Kavani šutira i siguran je. Sada je 5:5!

Po sredini gola je Moi Gomez imao petlje da šutira! I nije pogriješio! Sada je 6:5!

Fred je šutirao jako, po zemlji i tačno u desni ugao gola! Izjednačenje 6:6!

Raul Albiol je lagano poslao Davida De Heu na pogrešnu strani i opet vodi "žuta podmornica"! 7:6!

Danijel Džejms je mlad, ali nema tu treme. Velšanin pogađa i nastavlja se drama. 7:7!

Sada je Frensis Kokelan šutirao, a on je zakucao loptu pod prečku. Vodi Viljareal 8:7!

Na ruci je imao loptu Rulji! Ali ipak je Luk Šo pogodio i sada je 8:8!

Mario Gaspar šutira po sredini gola, David De Hea se bacio i sada je 9:8!

Aksel Tuanzebe siguran, mladi štoper Junajteda bez ikakvih problema za 9:9!

Pau Tores u gornji desni ugao! Auh! Sada je 10:9!

Štoper Mančester junajteda je siguran, Viktor Lindelef je dao gol i imamo rezultat 10:10!

Heronimo Rulji daje gol! Golman Viljarela je dao gol! 11:10!

De Hea promašuje!

23:36

PENALI!

Posle 120 minuta igre nema pobjednika i idemo na penale!

Jedini put kada su se penali izvodili u finalu Lige Evrope Unaj Emeri je sa Seviljom podigao pehar!

23:29

111. minut: Mora napolje Markus Rašford!

Povrijedio se u jednom duelu i napustio je igru!

Samo nekoliko minuta kasnije Alberto Moreno je povrijedio Skota Mektomineja!

23:26

105. minut. Drugi produžetak!

Nema golova posle prvih 15 minuta i sada čekamo poslednjih 15 minuta fudbala. Ako ni tada ne bude golova - slijede penali!

23:25

100. minut: Bolja je "žuta podmornica"!

Viljarel je pogodio sa izmjenama, oba beka konstantno prave probleme, svježi su i ne može niko da ih stigne! Konstatno prave višak, centriraju, ali za sada nema gola!

23:25

POČINJU PRODUŽECI!

Igraće se još pola sata,Viljareal i Mančester junajted kreći od početka u borbi za trofej!

Treba napomenuti - Viljareal je napravio pet izmjena, a Mančester junajted nijednu!

Izvor: Tanjug/AP Photo/Michael Sohn, pool

23:25

KRAJ! IDEMO U PRODUŽETKE!

Na kraju - 1:1!

Idemo u dodatnih pola sata igre!

22:51

92. minut: Drama! Mogao je Viljareal do pobjede!

Glup faul na sredini terena, a onda posle centaršuta lopta dolazi do Marija Gaspara. On dodaje do Pau Toresa, koji dobro šutira, ali pored gola.

Izgleda da idemo u produžetke!

22:46

85. minut: Svježa krv!

Bekove mijenja Unaj Emeri pred produžetke, ušao je Mario Gaspar umesto Huana Fojta, a na lijevom boku će Alfonsa Pedrasu zamijeniti Alberto Moreno.

22:44

82. minut: Kasni Fojt!

Igra sa čalmom na glavi skoro cio meč, ali je jedan od najboljih na terenu. Sada je zakasnio, grubo faulirao Šoa i poklonio slobodan udarac.

Sa lijeve strane je centrirao Bruno, ali ništa od šanse.

22:35

72. minut: Kavani! Mogao je da se proslavi!

Kako je odmicala sezona sve je bolje igrao Edinson Kavani i sjajno je reagovao na petercu, ali je defanzivac Viljareala izbacio loptu sa gol-linije!

22:31

69. minut: Au šta je promašio Rašford!

Sa desne strane je prošao Bruno Fernandeš, sjajno je centrirao, a onda Markus Rašford nije uspio da ubaci loptu u mrežu!

Zaoštrava se u finišu!

22:26

64. minut: Sada Viljareal igra rukom!

Igrao je Pau Tores rukom u svojih 16 metara, ali je sudija samo rutinski pokazao da se igra dalje! VAR soba se nije oglasila, tako da ništa od penala.

22:13

55. minut: GOOOOL! EDINSON KAVANI!

Ko drugi nego Urugvajac!

Posle kornera Raul Albiol je izbio loptu, ona se odbila na nekih 20 metara, a posle udarca je došla do Kavanija. Urugvajac je bio 1 na 1 sa Heronimom Ruljijem i izjednačio je!

22:07

48. minut: Moglo je ovo da bude gotovo!

Alfonso Pedrasa je prošao po strani, centrirao, ali Baka nije mogao da proturi loptu kroz kišu nogu defanzivaca Mančester junajteda!

22:06

POČINJE DRUGO POLUVRIJEME!

Počinjemo! Mančester junajted mora da juri rezultat, a poznajući Unaija Emerija, težak će to posao biti!

22:00

Evo kako je to izgledalo u prvom poluvremenu!

21:48

45. minut: Junajted konačno igra fudbal!

Stisli su igrači Mančester junajteda i konačno imaju šanse!

Mejson Grinvud je ušao duboko u 16 metara protivnika, ali je jednostavno previše žutih dresova bilo tu i odlazimo na odmor rezultatom 1:0 za Viljareal.

21:46

44. minut: Ruka u 16 metara!

Prošao je mladi Jeremi Pino u prodoru, ali jednostavno nije imao nikoga kome bi asistirao, pa je pokušao da napuca Luka Šoa i dobije korner.

Nije uspio, ali je Šo igrao rukom u 16 metara, ali sudija to nije vidio i ništa od eventualnog penala.

21:41

38. minut: Rekord za Morena!

Posle gola Viljareala napada Mančester junajted, daje sve od sebe, ali jednostavno nema šansi. Nisu ni prišli nekoj ozbiljnijoj prilici.

A gol Morena ga je doveo u istoriju "žute podmornice", sada je prvi strijelac kluba u svim takmičenjima sa 82 gola, zajedno sa Đuzepeom Rosijem!

21:30

30. minut: GOOOL!

Spektakularna asistencija Pareha i gol Đerara Morena!

Dani Pareho je sjajno asistora, poslao je nevjerovatan pas, a onda je najbolji strijelac Viljarela fenomenalno reagovao. Iako ga je defanzivac Junajteda vukao napadača "žute podmornice" uspio je on da postigne pogodak!

21:18

15. minut: Preti Viljareal!

Opasan je Viljareal posle prekida, pa je tako posle centaršuta Manu Trigeros naleteo na loptu, ali je jako loše zahvatio.

Izvor: Tanjug/AP Photo/Aleksandra Szmigiel, Pool

21:13

10. minut: Odmah prekid na startu

Huan Fojt je ušao u duel, ali se povrijedio. Rasjekao je glavu, dugo je ležao na zemlji, a na kraju je sa čalmom oko glave ponovo ušao.

21:09

7. minut: Imamo prvi ozbiljan šut!

Došla je lopta do Skotija Mektomineja, on je šutirao sa ruba šesnaesterca, ali je ona otišla van terena!

21:00

Počelo je!

Viljareal juri senzaciju i svoj prvi evropski trofej, a Mančester junajted želi da sezonu završi osvajanjem pehara.

Ko pobjeđuje?

20:45

Sve je spremno!

Navijači su tu u ograničenom broju - ima ih 9.500, ali taman da ovaj meč bude mnogo bolji!

Još malo pa krećemo!

20:15

SASTAV VILJAREALA

Mladi Jeremi Pino koji je bljesnuo u finišu sezone počinje umesto povređenog Čukuezea, a Huan Fojt dobija šansu na desnom boku umesto kapitena Marija Gaspara.

VILJAREAL (4-3-3) Rulji - Pedraca, Albiol, Tores, Fojt - Kapu, Trigeros, Pareho - Pino, Baka, Moreno

20:00

SASTAV MANČESTER JUNAJTEDA

Veliko je iznenađenje što je Hari Megvajer na klupi, a šansu kao rezerva čeka i Nemanja Matić.

MANČESTER JUNAJTED (4-2-3-1) De Hea - Šo, Baji, Lindelof, Van Bisaka - Mektominej, Pogba - Rašford, Fernandeš, Grinvud - Kavani