kakva ludnica

I U ITALIJI JE DRAMA, ŠTA SE OVO DEŠAVA?! Milan dugo koketirao sa titulom sad ostaje bez SVEGA?!

Još jedna liga u kojoj poslednje kolo odlučuje o svemu

Izvor: Tanjug/AP/Luca Bruno

Vidjeli smo već da je borba za titulom u španskoj Primeri i francuskoj Ligi 1 dostigla tačku ključanja i da odlučuje poslednje kolo. U Seriji A je šampion poznat, ali trka za Ligom šampiona nije!

Milan je imao sve u svojim rukama i priliku da pobjedom protiv Kaljarija definitivno osigura Ligu šampiona, ali je upropastio ovaj "zicer" i odigrao samo 0:0!

Hrabri Kaljari izdržao je 90 minuta i izvukao bod na San Siru, prvi put još od 1999. godine i tako zakomplikovao život "rosonerima" u borbi za Ligu šampiona.

Milan je treći sa 76 bodova, koliko ima i trećeplasirani Napoli, dok bod manje ima Juventus, ali bi u poslednjem kolu ekipa Stefana Piolija mogla ostati bez svega.

Napoli dočekuje Veronu, a Juventus gostuje Bolonji i ako tu slave favoriti, Milan će za plasman u Ligu šampiona morati da savlada Atalantu, i to u Bergamu!

Naravno, moguće je i da se provuče bez trijumfa, uz drugačiji razvoj situacije u Napulju i Bolonji od očekivanog, ali jasno je da je Milan u nedelju uveče propustio kolosalnu priliku da obezbijedi povratak u Ligu šampiona posle SEDAM godina.

Uputili su "rosoneri" 20 udaraca, ali samo četiri u okvir gola, ali do finiša meča i blage panike u redovima Kaljarija bila je to jalova inicijativa Milana.

Kaljari je uputio samo dva šuta, ali takva da može da se kaže da je Milan čak izbjegao poraz, tačnije dva puta ga je spašavao Đanluiđi Donaruma.

Oba puta bili su to udarci glavom posle prekida, prvo je nogom odbranio pokušaj Pavoletija, a potom u 65. minutu izvadio sa linije nakon šuta Godina.

Hrabri Kaljari nakon 15 vezanih poraza konačno napušta San Siro uzdignute glave, ali to vjerovatno nije slučaj sa fudbalerima u svlačionici Milana.