BATISTUTA, PA VLAHOVIĆ! NESTVARNA SEZONA: Nema kraja Dušanovoj seriji - prati Ronalda i Lukakua!

Neverovatni uspesi srpskog centarfora u Seriji A.

Izvor: Tanjug/Marco Bucco/LaPresse via AP

Dušan Vlahović nastavlja da "teroriše" golmane u Seriji A!

U večerašnjem okršaju sa Lacijom, srpski napadač je postigao 20. i 21. gol u sezoni i sada se izjednačio na drugom mestu liste strelaca!

Svojim 12. golom od polovine marta, "Dušan Silni" je ostavio iza sebe Luisa Muriela (Atalanta), Ćiru Imobilea (Lacio) i Simija (Krotone). Na koti ''21'' stigao je Interovog Lukakua, koji je do večeras bio drugoplasirani na listi strelaca. Liderska poziciji pripada Kristijanu Ronaldu sa teško dostižnih 27.

Večeras je Vlahović poentirao u 32. minutu, a u 89. minutu je overio pobedu tima iz Firence.

Izvor: Tanjug/La Presse via AP/Marco Bucco

Akciju je pokrenuo Gaetano Kastrovili, nastavio Kristijano Biragi, a završio Dušan Vlahović, kome nije bilo teško da zatrese praznu mrežu.

Večerašnjim pogotkom, Vlahović je postao tek četvrti inostrani fudbaler u istoriji Fiorentine koji je u jednoj sezoni postigao 20 i više golova! Pre njega, za rukom je to pošlo legendarnom Gabrijelu Batistuti, kao i Kurtu Rolandu Hamrinu i Pedru Petroneu.

Drugim rečima, postao je prvi Violin stranac koji je u tome uspeo u ovom veku. Eto, tako impresivno igra ove sezone  Dušan!

SERIJA A, 35. kolo

Specija – Napoli 1:4 (0:3)/Pikoli 64 - Zjelinski 15, Osimen 23, 44, Lozano 80/

Udineze – Bolonja 1:1 (1:0)
/De Paul 23 – Orsolini 82 penal/

Inter – Sampdorija 5:1 (3:1)/Galjardini 4, Sančez 26, 37, Pinamonti 61, Martinez 70 penal – Kandreva 35/

Fiorentina – Lacio 1:0, u toku