BAKLJADA OKO STADIONA, PETARDA NA TERENU: Inter proslavio titulu, Konte jubilej - Milano gorio zbog novog šampiona!

Pet lopti je završilo u mreži tima koji trenira Klaudio Ranijeri.

Izvor: Tanjug/AP Photo/Luca Bruno

Na proslavi titule - goleada na Meaci!

U duelu Intera i Sampdorije, pet puta se tresla mreža nemoćnog gosta, pa je tako tim iz Milana ukrasio već osvojenu titulu. Bio je ovaj susret i lijep jubilej njihovog trenera, Antonija Kontea.

INTER – SAMPDORIJA 5:1 (3:1)
/Galjardini 4, Sančez 26, 37, Pinamonti 61, Martinez 70 penal – Keita 35/

Razgoropađeno je djelovao novi italijanski šampion u prvoj od poslednje četiri utakmice koja je imala sjajnu uvertiru, pa se, praktično, već od četvrtog minuta, kada je "načeta" odbrana Đenovljana, postavljalo samo pitanje konačne razlike i rezultata.

Počelo je pogotkom Roberta Galjardinija, nastavilo uz dva gola Aleksisa Sančeza i premijernim pogotkom Andree Pinamontija, da bi sjajnu partiju "nerazura" zaključio Lautaro Martinez sa bijele tačke, 15-ak minuta prije kraja meča.

Sampdorija, takođe rasterećena bilo kakvog imperativa s obzirom na to da je u "zlatnoj sredini", uspjela je samo da preko Keite Baldea postigne počasni pogodak - između dva gola čileanskog internacionalca.

Imao je tako Antonio Konte mnogo razloga za zadovoljstvo tokom meča na kojem je proslavio jubilej - bio mu je ovo 200. meč u Seriji A u trenerskoj karijeri! U tom periodu, upisao je čak 135 pobeda, a nakon tri titule sa Juventusom osvojio je italijansko prvenstvo i sa Interom!

SERIJA A, 35. kolo

Specija – Napoli 1:4 (0:3)/Pikoli 64 - Zjelinski 15, Osimen 23, 44, Lozano 80/

Udineze – Bolonja 1:1 (1:0)
/De Paul 23 – Orsolini 82 penal/

Inter – Sampdorija 5:1 (3:1)/Galjardini 4, Sančez 26, 37, Pinamonti 61, Martinez 70 penal – Kandreva 35/