KAKAV PREOKRET!

RONALDO SE NALJUTIO I "OKRENUO" SVE ZA 6 MINUTA: Juventus se uozbiljio, mora u Ligu šampiona!

Autor Kristina Stevović Izvor mondo.rs

Ponovo je ključna figura...

Izvor: Tanjug/Andrea Bressanutti/LaPresse

Inter je od danas zvanično novi šampion Italije.

Svrgnuli su "nerazuri" konačno Juventus, koji je prethodnih devet sezona bio nedodorljiv, a na tome je timu Antonija Kontea prvo stigla čestitka iz Torina, što je malo ko očekivao, a pošto su sujetu ostavili iza sebe - to im se vratilo.

Sa današnja izuzetno bitna tri boda protiv Udinezea (2:1), zaseli su na četvto mesto i tako iskoristili kiks Napolija (remizirali 1:1 protiv Kaljarija).

Izgledali su gosti potpuno indisponirano u prvom poluvremenu, što su fudbaleri Udinezea iskoristili i već u 10. minutu preko Nauela Moline uspeli da povedu. Vodili su domaći sve do 82. minuta i činilo se da će naneti poraz poprilično uzdrmanom, sad već bivšem šampionu, kada je na scenu stupio Kristijano Ronaldo.

Prvo je dosuđen kazneni udarac za Juventus. Ronaldo je prethodno dobro izveo slobodan udarac, Rodrigo de Paul rukom je blokirao laktom, a Portugalac nije propustio priliku da sa 11 metara postigne svoj 26. gol ovosezonski gol.

Sedam minuta kasnije postigao je i drugi, odnosno 27. u sezoni.

Odlično se snašao u šesnaestercu Udinezea i osigurao potpuni preokret, te prodor "bjankonera" na poziciju ispred Napolija.