Uživo

FUDBAL ZA INFARKT, PAO JE PRVAK EVROPE: PSŽ preživio Nejmarove promašaje, Bajern ispao bez Levandovskog!

Imaćemo novog prvaka Evrope u fudbalu posle fudbala za infarkt u revanšu četvrtfinala!

Izvor: Tanjug/AP Photo/Francois Mori

Imaćemo novog prvaka Evrope u fudbalu!

Posle velike borbe, dva potpuno nevjerovatna meča, mnogo šansi, driblinga, sjajnih poteza PSŽ je prošao dalje na golove u gostima i eliminisao Bajern iz takmičenja.

PSŽ - BAJERN 0:1 (0:1)
/Šupo Motan 40/

U prvom meču ovih rivala vidjeli smo dva gola Mbapea, vođstvo PSŽ-a 2:0, povratak Bajerna i pobjedu Parižana, a ni ovaj duel nije razočarao.

Odmah na startu su oba tima zaigrala napadački i Mbape je u prvih 10 minuta konstantno bježao odbrani Bajerna. No, prave probleme pravio je Nejmar. Fenomenalni Brazilac je koristio to što Bavarci moraju da napadaju i imao dovoljno prostora da se razmaše, pa je tako ostajao 1 na 1 sa čuvarima koji nisu mogli da isprate njegove driblinge.

Ipak, nije imao koncentracije za završnicu! Dva puta je u prvih 45 minuta pogađao stativu, a jednom je prečka spasila Manuela Nojera. Ti promašaji nisu ostali nekažnjeni, pošto je prošlogodišnji "džoker" PSŽ-a Erik Maksim Šupo Motan posle sjajnog šuta Alabe reagovao na odbijenu loptu i postigao jedini gol na meču.

Bajern je nastavio da napada u finišu prvog poluvremena i na startu drugog Alaba je sa dva opasna šuta pripretio, a Nejmar je nastavio sa promašajima! U 50. minutu je propustio priliku sa 7-8 metara, a onda nije uspio da ukliza na loptu Di Marije koja je prevarila Nojera, ali je neko morao da joj promijeni pravac i skrene je u gol.

Brazilac je propustio da riješi ovaj meč, a onda smo u finišu vidjeli pravu dramu! Bajern je napadao, nazad su ostavljali samo Lukasa Ernandeza koji je znalački 1 na 1 spriječavao kontre Mbapea i Nejmara. Ipak, nisu pronašli put do gola Kejlora Navasa i zbog čak tri gola postignuta u gostima dalje je prošao PSŽ!

22:52

GOTOVO! IMAĆEMO NOVOG PRVAKA EVROPE!

PSŽ – BAJERN 0:1

ČELSI – PORTO 0:1

22:52

92. minut: GOOOL!

Mehdi Taremi postiže gol i vodi Porto na minut do kraja!

22:51

92. minut: Ostaje 0:0

Promašio je veliku šansu Kristijan Pulišić!

22:51

91. minut: Nejmar do kraja, ali...

Opet ga je zaustavio Lukas Ernandes! Kakav start!

22:49

89. minut: Kakav je golman Manuel Nojer!

Bio je PSŽ u kontri 2 na 1, stizao je Nejmar da uzme loptu na 20 metara i da lako završi ovaj meč, ali se tu odjednom stvorio Nojer i izbio ovu loptu!

22:45

86. minut: Miler! Ofsajd!

Sada je posle gužve u 16 metara Tomas Miler došao do lopte i šutirao, ali je izblokiran. Na kraju je sviran ofsajd!

22:42

83. minut: PSŽ! Šansa!

Sada je ovo bila kontra Parižana, šutirao je Di Marija, lopta se odbila do Nejmara, ali on je u ofsajdu!

22:42

82. minut: SANE! Meč za infarkt!

Sada je u kontri Sane povukao loptu, napravio je dribling i šutirao, ali nije dao gol!

22:39

79. minut: Opet kontra PSŽ-a!

Ide u totalni napad Bajern, sijevaju kontre PSŽ-a, ali nema gola! Sada je Lukas Ernandez sjajno uzeo loptu Mbapeu pred golom protivnika.

22:38

78. minut: GOOOOL! MBAPE!

Kilijan Mbape je pobjegao jako visoko postavljenoj odbrani Bajerna, zakucao je loptu u gol, ali ovo je ipak bio mali ofsajd!

22:37

77. minut: Mogao je Italijan da odvede PSŽ dalje!

Mnogi su se pitali šta će Mois Kin PSŽ-u, a on igra odlično u Francuskoj.

Sada ipak nije završio ovu kontru, šutirao je neprecizno!

22:31

70. minut: Evo ipak šanse za Amerikanca!

Kristijan Pulišić je bio u sjajnoj prilici, ali opet besprekorni defanzivci Porta.

Šutirao je, namjestio se, ali su ga ipak izblokirali!

22:27

Uspavanka?

22:25

Evo šta Nejmar nije ubacio u gol!

22:24

65. minut: Porto se ne predaje!

Mehdi Taremi tek što je ušao imao je šansu! Eduard Mendi je jedva skinuo ovaj udarac glavom iranskog špica!

22:21

62. minut: Miler zamalo!

Dug pas ka Tomasu Mileru, to je jako loše procijenio Presnel Kimpembe i Njemac je stigao do lopte. Ipak bacio mu se u noge Navas i lopta se od Kostarikanca odbila u korner.

22:17

57. minut: Maunt zamalo da riješi!

Na prvom meču je uspio da postigne nevjerovatan gol, a sada šutirao iz 16 metara, ali ga je defanzivac Porta blokirao!

22:13
22:13

53. minut: ŠTA RADI NEJMAR?

Sada je Anhel Di Marija primio loptu na ivici peterca, poslao je po zemlji pored Nojera, a Nejmar je trebalo samo da je ubaci u gol.

Nije Brazilac uspio dovoljno da se ispruži i dođe do lopte i PONOVO nije dao gol!

22:08

49. minut: Šta uradi Nejmar?

Nevjerovatno!

Tri puta je pogodio okvir gola, a sada je bio sam na 7 metara i nije uspio ni to! Kakav kiks!

22:07

47. minut: Odmah šansa za Bajern!

Opet šut iz daljine za Davida Alabu i opet je zamalo neprecizan! Bajern sve opasniji!

22:04

DRUGIH 45 MINUTA!

Počinjemo na oba terena! Čelsi je blizu prolaska dalje, ali u Parizu imamo dramu!

21:57

A Čelsi-Porto?

Meč se zbog komplikacija vezanih za virus korona igra u Španiji, a Koronina promašena šansa je nažalost ostavila rezultat na nuli.

21:48

46. minut: Bajern juriša!

Sada je Sane šutirao, ali je Navas ovo odbranio lakše nego prethodne šuteve. Kraj poluvremena, jedva je ovo preživio PSŽ!

21:45

43. minut: Bomba Alabe!

Austrijanac je opalio sa nekih dvadesetak metara, a Kejlor Navas je ovo jedva odbranio! Odbio je desnom rukom loptu u korner.

21:40

40. minut. GOOOOL! 1:0 ZA BAJERN!

Pogodak!

Alaba je šutirao, a Kejlor Navas je odbio tu loptu, no štoperi PSŽ-a nisu uspjeli da nadskoče Šupo Motana koji je sa male distance glavom ubacio loptu u gol!

21:40

39. minut: NEJMAR OPET U STATIVU!

Pa ovo je nevjerovatno!

Nejmar je sada naletio iz drugog plana, dobio je loptu od Mbapea i pogodio stativu!

21:38

37. minut: PREČKA!

Šta radi Nejmar!

Prvo je pogodio stativu, a sada je izbacio Komana driblingom, namjesti se i pogodio tačno mjesto gdje se spajaju stativa i prečka! Kakav bi ovo gol bio!

21:35

33. minut: Nejmar! Kako dribla!

"Promešao" je Nejmar odbranu protivnika, a onda je šutirao u bliži ugao. Nije dao gol, ali Nojera je spasila stativa!

21:35

33. minut: Porto promašio zicer!

Korona je dobio loptu na pet metara od gola i umjesto da savlada Eduarda Mendija - poslao je loptu visoko iznad gola!

21:30

29. minut: Nejmar traži penal!

Prošao je pored defanzivca Bajerna, ali je lopta izašla u gol-aut. Traži Brazilac penal, ali se jasno vidjelo da je on vukao Lukasa Ernandeza za dres.

21:28

27. minut: Šou na Parku Prinčeva!

Kakva je ovo utakmica! Sada šansa za PSŽ, ali Nojer brani!

21:28

26. minut: Uh! Zamalo! I to dva puta!

Kakva je ovo bila akcija!

Boateng je presjekao pas, onda poslao dugu loptu ka Šupo Motanu, koji je petom odložio loptu do Liroja Sanea, koji je šutirao zamalo pored gola.

A onda je Idrisa Gej izgubio loptu na 25 metara od svog gola, a Džošua Kimih je takođe poslao loptu tik pored stative Kejlora Navasa.

21:21

18. minut: Džejms ofanzivan!

Ris Džejms drugi put na ovom meču šutira iz daljine, ali lopta ide daleko od gola Markezana. Čak i jedan gol bi sve riješio za Čelsi.

21:19

Problem?

Anhel Di Marija je na travi posle grubog starta, ali se vraća na teren. Ipak dugo je bio na travi, ostaje da se vidi da li će ovo ostaviti posledice.

21:13

11. minut: Šansa za Porto!

Hesus Manuel Korona se našao u prilici i šutirao, ali su defanzivci Čelsija ovo izblokirali! Da je ovo otišlo ka golu, pitanje je da li bi Mendi uspio da odbrani.

21:11

10. minut: Ovo je moglo sve da riješi!

Mbape je prošao kao vetar protiv Bendžamina Pavara, dodao do Nejmara u sredinu, ali je Nojer "skinuo" tu loptu!

Na kraju ipak ništa od te akcije, jer je Mbape bio u ofsajdu!

21:08

7. minut: Propuštena šansa!

Kingsli Koman je izbio sam na krilu, ušao u 16 metara protivnika i uposlio Šupo Motana u središtu kaznenog prostora. Ipak jedan defanzivac PSŽ-a se vratio i ukrao tu loptu.

21:04

3. minut: Uh, taj Mbape!

Nevjerovatni napadač Pari Sen Žermena je pobjegao, izdvojio se sa strane i iskoristio dug pas, ali je na kraju šutirao pored gola.

21:01

Krenuli smo!

Ako budemo imali i upola dobar meč kao u Minhenu bićemo srećni!

20:59

Uskoro počinjemo!

Timovi su izašli na teren i polako počinjemo!

Pred PSŽ-om misao o osveti, žele da vrati Bajernu za poraz u finalu LŠ prošle sezone. Bajern sa druge strane juri minus iz prvog meča.

Čelsi želi da osigura prolaz, a Porto hoće senzaciju!

20:43

SASTAVI: Čelsi - Porto

ČELSI (3-4-3) Mendi; Ridiger, Silva, Aspilikueta; Čilvel, Kante, Žoržinjo, Džejms; Pulišić, Maunt, Haverc

PORTO (4-3-3) Markezan; Manafa, Mbemba, Pepe, Sanusi; Uribe, Grujić, Serhio Oliveira; Korona, Marega, Otavio

20:15

Sastavi PSŽ- Bajern

PSŽ: (4-2-3-1) Navas; Dijalo, Kimpembe, Danilo, Dagba; Paredes, Gej; Di Marija, Nejmar, Draksler; Mbape

BAJERN: (4-2-3-1) Nojer; Dejvis, Ernandez, Boateng, Pavar; Alaba, Kimih; Koman, Miler, Sane; Šupo Motan

19:30

Dobrodošli u MONDO live!

Pratite uživo mečeve revanša četvrtfinala Lige šampiona uz MONDO!

U prvom meču PSŽ-a i Bajerna Francuzi su posle nevjerovatne utakmice pobijedili sa 3:2, dok je Čelsi u Portugalu savladao Porto sa 2:0.