Nova pobjeda Budućnosti, bez golova u Pljevljima i Golubovcima

Autor Draga Ivanović Izvor MINA

Fudbaleri Budućnosti ostvarili su novu pobjedu, dok su bez pobjednika završeni dueli u Pljevljima i Golubovcima, u 26. kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Izvor: MONDO/Nikoleta Vukčević

Lider šampionata je u Beranama pobijedio plavsko Jezero 2:1 i ostvario 21. pobjedu ove sezone.  Budućnost je tom pobjedom seriju bez poraza u prvenstvu Crne Gore produžila na 22 meča i postavila novi rekord.

Do novog trijumfa došla je golovima Igora Ivanovića u 5. i Draška Božovića u 44. minutu iz jedanaesterca.

Jedini pogodak za Jezero postigao je Edis Redžepagić u 79. minutu. Plavski tim od 51. minuta igrao je bez igrača manje, nakon što je crveni karton dobio Radoš Dedić.

Bez pobjednika i golova završen je i duel u Pljevljima, između Rudara i Iskre. Pobjednika nije bilo ni u duelu Zete i Petrovca, koji su u Golubovcima igrali 1:1. Domaćin je poveo golom Mijata Lambulića u 37. minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat Rjoja Tačibana u 53. minutu.

Poslije prvog poluvremena, Podgorica u Nikšiću vodi protiv Sutjeske 1:0. Vodeći pogodak postigao je Matija Krivokapić 24. minutu.

Sutjeska od 14. minuta igra sa igračem manje, nakon isključenja Keike Augusta.

Za 16 zakazan meč u Tuzima između Dečića i OFK Titograda.