Telekom Prva crnogorska liga

POBJEDE BUDUĆNOSTI I JEZERA, DUEL RUDARA I SUTJESKE OKONČAN NERIJEŠENO

Autor Jovana Raičević Izvor MINA

Duel fudbalera Sutjeske i Rudara završen je bez pobjednika, dok su Budućnost i Jezero upisali pobjede u 24. kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Izvor: MONDO

Sutjeska i Rudar igrali su u Nikšiću 1:1. Domaćin je poveo golom Igora Pajovića u 44. minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat Suraka Zakarija u 57. minutu. Seriju dobrih rezultata nastavila je Budućnost, koja je u Podgorici pobijedila ekipu Iskre iz Danilovgrada 1:0.

Odlučujući pogodak, za 20. trijumf ove sezone, postigao je Igor Ivanović u 21. minutu. Budućnost je tom pobjedom seriju bez poraza u prvenstvu Crne Gore produžila na 22 meča i postavila novi rekord.

Jezero je kao gost savladalo ekipu Petrovca 2:0.

Plavski tim do prvog trijumfa u proljećnom dijelu šampionata, ukupno sedmog ove sezone, vodili su Senegalac Mamadu Mendi u 10. i Marko Matanović u 51. minutu.

Poslije prvog poluvremena, Zeta u podgoričkom naselju Stari aerodrom vodi protiv OFK Titograda 1:0, pogotkom Vaska Kalezića u 35. minutu.

U 17 sati na DG areni počeće duel Podgorice i Dečića.