A SAD PAUZA...

"VUKOVI" ZNAJU DA IGRAJU I FLIPER: Ludi gol za kraj nezaboravne godine u Bundesu

Autor Jovana Raičević Izvor mondo.rs

Volfsburg će u novu godinu ući sa mesta koje vodi u Ligu šampiona!

Izvor: Tanjug, Swen Pf'rtner/dpa via AP

Odigrana je i poslednja utakmica u 2020. godini u Bundesligi i to na "Folksvagen Areni" u Volfsburgu!

Nakon što je Bajern u prethodnom kolu u desetom uzastopnom meču prekinuo seriju Volfsburga bez poraza, izabranici Olivera Glasnera vratili su se na pobednički kolosek.

VOLFSBURG - ŠTUTGART 1:0 (0:0)

"Vukovi" su bili mnogo opasniji u prvom poluvremenu poslednjeg duela 13. kola Bundeslige, pogodili su stativu u 12. minutu (Janik Gerhart), čak i mrežu u 31. minutu, međutim, pogodak Gerharta je bio opravdano poništen zbog košarkaškim terminom rečeno "faula u napadu".

Ipak, odluka je pala tek početkom nastavka kada je Volfsburg poveo nakon "fliper" gola!

Iz slobodnog udarca sa ivice kaznenog prostora šutirao je Josip Brekalo, lopta se odbila od nekoliko igrača "švaba", pa je uhvatila golmana Gregora Kobela na "krivoj nozi" i odsela u njegovoj mreži - 1:0.

Ipak i taj pogodak kao na fliperu bio je dovoljan za tri boda, odnosno šestu pobedu domaćina, koji je preskočio nekoliko mesta na tabeli i Novu godinu će dočekati kao četvrti tim Bundeslige odnosno na poziciji koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Gosti sa "Gotlib Dajmlera" takođe su u konkurenciji da se bore za Evropu, ali nakon trećeg poraza u sezoni, pali su na sedmo mesto, stepenik niže od plasmana u novoformiranu UEFA Konferencijsku ligu.