LUDO U ITALIJI

VRATIO SE ĐURIČIĆ, SASUOLO JE LIDER SERIJE A: Inter slavio, a Miha preokretom do pobjede!

Ogromna gužva u vrhu Serije A.

Izvor: Paola Garbuio/LaPresse, Tanjug/LaPresse/Paola Garbuio

Velika gužva u vrhu Serije A nakon nekompletnih osam kola, a na liderskoj poziciji - Sasuolo!

Sjajni "neroverdi", za koje je Filip Đuričić danas bio starter i odigrao 73 minuta, vrativši se tako na teren posle problema sa korona virusom, slavili su u Veroni 2:0 (1:0).

Oni su tako zasjeli na prvo mjesto Serije A! Golove su postigli Žeremi Boga i Domeniko Berardi, za veliko slavlje simpatičnog kluba sa "Mapei" stadiona.

Za to vrijeme, Roma je u potpunosti razbila Parmu u prvih 45 minuta, kada su Rimljani postigli sva tri gola i tako stigli do pobjede 3:0.

Prvijenac u Seriji A upisao je Borha Majoral, koji mijenja Edina Džeka, dok je još dva gola dodao Henrik Mkitarijan, svakako najbolji igrač "vučice" ove sezone.

Izvor: Tanjug/Alessandra Tarantino/AP

Posebno je lep bio prvi pogodak jermenskog internacionalca.

Rimljani mogu mnogo da žale što su na otvaranju prvenstva, zbog administrativne greške (Amadu Dijavara nije bio pravilno registrovan), ostali bez boda osvojenog protiv Verone (0:0), jer bi sada oni s tim bodom bili lideri. Ipak, do kraja prvenstva ostalo je još mnogo...

"Vučica" i dalje ne zna za poraz u prvenstvu, osim tog za "zelenim stolom".

Izvor: Tanjug/Antonio Calanni/AP

Inter se poprilično namučio da dođe do pobjede protiv Torina, ali su trijumfovali na sličan način kao Crvena zvezda nedavno protiv Zlatibora.

Bilo je 0:2 za Torino kada su strijelci bili Simone Zaza i Kristijan Ansaldi, ali je Inter uspio da stigne do furioznog preokreta i pobjede 4:2.

Ueoma kratkom periodu Inter je stigao zaostatak, a zatim ga i prestigao. Prvo je Aleksis Sančez smanjio prednost, da bi Romelu Lukaku pogodio za 2:2.

Izgledalo je da domaćin neće imati snage za potpuni preokret, ali to se desilo u 84. minutu. Dosuđen je novi penal, ovaj put za Inter, koji je u vođstvo svojim drugim golom pretvorio Lukaku. Konačnih 4:2 u poslednjim trenucima meča postavio je Lautaro Martinez, i to na asistenciju sjajnog Belgijanca.

Fudbaleri Torina izgubili su čak 14 bodova na utakmicama u kojima su imali prednost.

Bolonja Siniše Mihajlovića, čita autobiografija je izazvala brojne reakcije, slavila je kao gost protiv Sampdorije, takođe nakon preokreta.

/Ronaldo 38, 42/

TABELA: Sasuolo 18, Milan (-1) 17, Roma 17, Juventus 16, Inter 15, Napoli (-1) 14*, Atalanta 14, Lacio 14, Verona 12, Sampdorija 10, Kaljari 10, Bolonja 9, Specija 9, Benevento 9, Fiorentina 8, Parma 6, Đenova (-1) 5, Torino 5, Udineze (-1) 4, Krotone 2.

*NAPOMENA:Napoliju odlukom Fudbalskog saveza Italije oduzet bod zbog neodigrane utakmice sa Juventusom.