MAJSTOR

HOLAND NIJE S OVE PLANETE: Dominacija u Njemačkoj, ali Jovićev rekord nije oborio!

Za to će morati malo još da se potrudi...

Izvor: Tanjug/Soeren Stache/dpa via AP

Norveški napadač Erling Braut Holand dobio je jutros priznanje "zlatni dječak", za najtalentovanijeg fudbalera na svijetu, da bi iste večeri pokazao da to i zaslužuje.

Postigao je čak četiri gola u pobjedi svog Dortmunda na gostovanju Herti (5:2), i to sve za isto poluvrijeme, ali falio mu je jedan pogodak da bi oborio rekord Luke Jovića koji je i dalje najmlađi fudbaler koji je u Bundesligi postigao pet pogodaka na jednom meču.

Holand je svoju seriju "otvorio" u 47. minutu, dva minuta kasnije dao je i drugi, u 62. treći i na kraju u 79. četvrti pogodak za Dortmund.

Sve to nakon što je Herta vodila golom Kunje iz 33. minuta, postigao je Brazilac i drugi pogodak u 79, ali to nije bilo dovoljno da se zaustavi Favrova mašina. Osim četvorostrukog strijelca Holanda upisao se i Gerero u 70. minutu.

Susret je obilježio i debi mladog Jusufa Mukoke, najmlađeg igrača ikada u Njemačkoj, pošto je na teren zakoračio sa samo 16 godina i jedan dan.