SVE SE CRTA DA MILAN BUDE ŠAMPION: U Italiji sve ide u korist Zlatana i ekipe!

Rimljani iskoristili podjelu bodova u Bergamu i približili se samom vrhu tabele.

Izvor: Tanjug/Fabio Rossi/LaPresse

Sjajni Jermen Henrik Mkitarijan obeležio je nedeljno popodne u 7. kolu Serije A.

Vezista Rome postigao je tri gola u gostujućem trijumfu Rome protiv Đenove 3:1, kojim je "vučica" izbila na treće mesto, iskoristivši remi Atalante i Intera u Bergamu (1:1).

Žestok pritisak Rome, koja je danas bila oslabljena neigranjem zaraženog Edina Džeke, trajao je punih 45 minuta.

Odbrana Đenove na čelu sa Ivanom Radovanovićem odolevala je sve do nadoknade, branila se koliko je mogla, a onda se Mkitarijan našao usamljen na petercu nakon sedmog kornera za goste, te pogodio nebranjeni deo mreže.

Zatim, svoju prvu priliku na utakmici, Đenovljani su pretvorili u gol. Sjajan pas poslao je Đanluka Skamaka, Marko Pjaca izašao je sam pred golmana Rome Pau Lopeza i rutinski ga matirao za 1:1.

Izvor: Tanjug/Gianluca Checchi/LaPresse via AP

Ipak, nakon 15-ak minuta u kojima se Đenova probudila i još nekoliko puta zapretila, Roma je ponovo stigla do vođstva i opet je strijelac bio Mkitarijan, ovaj put nakon asistencije Bruna Pereza.

Sjajnu partiju jermenski reprezentativac začinio je het-trikom pet minuta prije kraja meča.

Istovremeno je u Bergamu, baš kao i u prvom današnjem derbiju između Lacija i Juventusa, završeno 1:1.

Napadala je Atalanta u prvom delu, bila bliže golu, dok su gosti znalački čekali svoju šansu i dočekali je na isteku sata igre.

Osim već pomenutog Radovanovića, koji je za Đenovu odigrao 70 minuta, od srpskih internacionalaca danas su nastupili još Saša Lukić i Miloš Vulić. Njihove ekipe Torino i Krozone remizirali su bez golova.

Aleksis Sančez poslao je upotrebljiv centaršut, a Lautaro Martinez odličnim udarcem glavom doneo prednost "nerazurima".

Ipak, debitantskim golom u Seriji A Alekseja Mirančuka, tim iz Bergama uspeo je da izbegne poraz.

Odlično se snašao ruski internacionalac, te precizno pogodio sa 16 metara.

Remije najbližih pratilaca pokušaće večeras da iskoristi Milan i poveća prednost na liderskoj poziciji. Na "San Siro" stiže Verona, pa nema sumnje da su "rosoneri" veliki favoriti u poslednjem meču 7. kola (20.45).

Pre toga biće odigran još jedan duel, Bolonja Siniše Mihajlovića od 18 časova ugostiće Napoli.